×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Jauna izstāde «Rīgas Mākslas telpā»


ivarspetra_8

Izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa” sestdien, 28. aprīlī, tiks atklāta un līdz 27. maijam būs apskatāma jauna spirgta un provokatīva personālizstāde “Rīga”, kuras autori ir jaunie mākslinieki Ivars Grāvlejs (1979) un Petra Petileta (1978), bet kuratore ‒ Inga Šteimane.

 

Izstādes pamatmotīvs ir vaicājums: vai telpa ir politiska? Vai Rīgā visiem ir tiesības uz pilsētu? Mākslinieki Ivars Grāvlejs un Petra Petileta šajā izstādē rosinās skatīties uz Rīgu atvērtākām acīm. Ivaru Grāvleju un Petru Petiletu iedvesmoja Rīgā nodzīvots gads, pēc kura viņi Rīgu pameta un nosprieda, ka turpmāk ir vērts šeit ik pa laikam pavadīt skaistus brīžus. Izstādē būs redzamas fotogrāfijas, objekti, gleznas, video un māksliniecisko intervenču dokumentācijas. Ar īpašu scenogrāfiju un kontrasta principu iecerēts parādīt Rīgas pilsētas mentalitāti. Izstāžu zāle tiks sadalīta divās daļās – priekštelpa simbolizēs Rīgas fasādi, bet telpa aiz sienas – Rīgas pagalma pusi. “Pagalmā” izstādīto darbu uzdevums ir pievērst uzmanību perifērijām un marginālām situācijām. Savukārt fasādes funkcija ‒ imitēt reprezentablu priekšstatu par Rīgu, vienlaikus uzsverot saturisko virspusīgumu.

Abi jaunie mākslinieki šobrīd dzīvo un strādā Prāgā, kur Ivars ieguvis maģistra grādu Prāgas Izpildītājmākslu akadēmijas Filmu un TV skolas Fotogrāfijas katedrā (FAMU, 2007), bet Petra – Prāgas Mākslas akadēmijā, studējot glezniecību, jaunos medijus un vizuālo komunikāciju (AVU, 2005). Abi viņi piedalās daudzos projektos un veido soloizstādes. Ivars Grāvlejs patlaban piedalās Varšavas Modernās mākslas muzeja izstādē “Angry Birds”, kas rāda divdesmit jaunos un sociāli aktīvos māksliniekus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+