×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Jaunā izstādē varēs iepazīt Stiebras un Bērziņa animāciju

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

No 30. septembra LKA Rīgas Kino muzejā būs apskatāma jauna izstāde – “Uzminēt brīnumu. Rozes Stiebras un Anša Bērziņa animācijas filmas”, kas veltīta latviešu aplikācijas un zīmētās animācijas klasiķiem Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam, stāsta muzeja kuratore Agnese Logina.

Stiebra un Bērziņš ir autori iemīļotām latviešu animācijas filmām – “Zaķīšu pirtiņa” (1979), “Kabata” (1983), ciklam “Fantadroms” un daudzām citām.

“Tieši pateicoties Stiebras entuziasmam, Latvijas televīzijas paspārnē 1969.gadā uzņemta pirmā aplikācijas filma “Lietainā diena”, ko kadru pa kadram filmēja Ansis Bērziņš. Tā pamazām veidojās vesela animācijas grupa, kurā darbojās pirmās profesionālās animatores Latvijā, tapa pirmais animācijas seriāls “Dillī Dallī”, 1983. gadā tika uzņemta pirmā zīmētā animācijas filma “Kabata”, vēlāk, jau studijā “Dauka”, pirmā pilnmetrāžas zīmētā animācijas filma “Ness un Nesija” (1991), ” stāsta Logina.

Filma ir daudzu cilvēku kopdarbs, un šajā izstādē ir izcelta Rozes Stiebras un Anša Bērziņa sadarbība ar māksliniekiem, kuri gan veidojuši savu karjeru animācijā, gan pievienojušies režisoriem jau kā atzīti mākslinieki, izmēģinot jaunu platformu radošai izpausmei. Izstādē akcentētas sešas no šīm personībām, kas veidojušas neaizmirstamus filmu tēlus, – Dzintra Aulmane, Maija Brence, Laima Eglīte, Helēna Heinrihsone, Juris Petraškevičs un Aivars Rušmanis.

Izstādē būs iespēja izmēģināt roku zīmētās un aplikācijas animācijas veidošanā, tā iepazīstinās ar abu autoru un filmu mākslinieku personībām, atmiņā paliekošākajām filmām, kā arī varēs ļauties interesantai spēlei, kas balstīta viņu filmu tēlos.
Izstādes māksliniece – Dace Džeriņa, kuratore – Zane Balčus. Izstāde tapusi, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+