×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Jaunā kārtība ļaus sodīt nelegālos pārvadātājus (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

No šodienas stājas spēkā valdības noteikumi nr. 364, kas nosaka kārtību, kā tiek veikti iekšzemes pasažieru neregulārie pārvadājumi un kāda ir norēķinu kārtība par šiem pakalpojumiem.

Normatīvajos aktos uzskaitīti nosacījumi, kas jāievēro neregulārajiem pārvadātājiem, lai varētu sniegt konkrētos pakalpojumus, tādējādi negodprātīgiem pārvadātājiem liedzot iespēju uzdoties par regulāro pārvadājumu veicējiem un kropļot konkurenci sabiedriskā transporta pakalpojumu tirgū. Paredzams, ka, pamatojoties uz jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem, turpmāk būs vieglāk identificēt un sodīt nelegālos pārvadātājus. Līdz ar jaunajiem MK noteikumiem efektīvāka kļūs pasažieru pārvadātāju identifikācija un kontrole, ko nodrošina Valsts policijas, pašvaldību policijas, Valsts ieņēmumu dienesta un Autotransporta direkcijas darbinieki. Esošā situācija rāda, ka nelegālie pārvadātāji parasti pārvadā pasažierus tikai rentablos maršrutos – laikā, kad pakalpojuma pieprasījums ir vislielākais, un vietās ar lielāku iedzīvotāju skaitu, tādējādi samazinot oficiālo regulāro pārvadātāju klientu skaitu un ieņēmumus. Neskatoties uz to, ka zaudējumus, kas ik gadu rodas nelegālo pārvadātāju darbības dēļ, precīzi aprēķināt nav iespējams, zināms, ka to summa veido vairākus miljonus eiro gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Satversme kura ļauj tikai brībi izvēlēties darbalauku bet neparedz brīvību strādāt pieder pie sūdīgā latviskuma.

  VISāDAS PRIVILēGIJAS kropļo brīvu konkurenci – licences ,sertifikati , uzraugošie kantori — visi liekēzi uz Āfriki izdzenami.

  Dotējamais transporta monopols RS – tā ir nejēdzība – takšu firmas – ta ir kroplība

  Ne ar ko neatšķiras tas lasis un tā laša liktenis – man vienalga vai to zivi licencētais vai malzvejnieks man pardod , man vienalga vai auto kas salīgts ir legāls vai ne , mamn stingri sakat vienalga vai valsts eksistē vai ne – Mani interesē lai netraucētu visādi valstiskoti atļavēji un kontrolētaji – derīgo pienesumu viņi nedod….

  Izglītības ministrijas pienesums – salīdzinot – 1974 gada 8. klasnieks labā līmenī nokārtotu šodienas videnes CE jebkurā priekšmetā ( tie 12-45% no CE 100% atbilst 74 .g. knapai viduvējībai vai pat nesekmībai – 1/2 muļķiem – vidusskolas izlaiž cilvēkus bez īstas pamatizglītības ,domāt nespējīgus )

  Un sakarīgo cilvēku atzinums — “Jebkuru var izvilkt līdz zinātņu kandidātam (maģistram) ja vien tam nepretojas”

Draugiem Facebook Twitter Google+