Latvijā
Politika

Jaunā labklājības ministre stāsta, ko darīs pensionāru labā2


Ramona Petraviča pirms valdības sēdes Ministru kabineta ēkā
Ramona Petraviča pirms valdības sēdes Ministru kabineta ēkā
Foto: LETA

Labklājības ministrijas prioritāte ir minimālā ienākuma līmeņa sistēmas pilnveidošana, kas ietver minimālās pensijas celšanu, intervijā aģentūrai LETA sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Viņa sacīja, ka pensionāri ir grupa, kura visvairāk pakļauta nabadzības riskam. Minimālo pensiju iecerēts palielināt līdz 94 eiro, sākot no 2020.gada. “Es darīšu visu un cīnīšos, lai arī fiskālās telpas ierobežojumā mēs varētu dot kādu atbalstu pensionāriem, lai maksimāli uzlabotu to minimumu, kuru varam paaugstināt,” uzsvēra ministre.

Viņa norādīja, ka šogad, kā katru gadu, notiks arī pensiju indeksācija, tomēr šogad tā būs plašāka un lielākie ieguvēji būs tie pensionāri, kuru darba stāžs ir virs 45 gadiem. Pensiju indeksācija notiks atkarībā no inflācijas un algu pieauguma, bet tiks indeksēta ne tikai pensija, bet arī piemaksas par nostrādātajiem gadiem līdz 1995.gada beigām. Tās nekad iepriekš nav tikušas indeksētas, un līdz ar to pensiju pieaugums būs lielāks, apgalvoja Petraviča.

Tāpat, ministres ieskatā, jāpaaugstina garantētā iztikas minimuma slieksnis un trūcīgās personas statusa noteikšanas līmenis.

Petraviča atzīmēja, ka no 2020.gada tiks sākta 2.pensijas līmeņa mantošana, proti, ja persona ir mirusi, pirms sasniegusi pensionēšanās vecumu, tad pensijas uzkrājumu varēs mantot.

Ministre sacīja, ka “KPV LV” programmā minēta arī nekustamā īpašuma nodokļa atcelšana pensionāriem. Šī iecere gan, Petravičas ieskatā, esot jāskata arī kontekstā ar Finanšu ministrijas lēmumiem par neapliekamo mājas vērtību slieksni, tādēļ tas varētu skart ne tikai pensionārus, bet jau plašāku sabiedrību.

Petraviča norādīja, ka ministres amatā cīnīsies par savu nozari un pensionāriem, tomēr atzina, ka visas ministrijas cīnīsies par finansējuma palielināšanu. Ministre gan ceru, ka finanšu ministrs, kurš ir iepriekšējais labklājības ministrs, sapratīs problēmas, kuras labklājības nozarē jārisina nekavējoties, un tam būs atbalsts.

LA.lv