×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Jauna latviešu dizainere triumfē starptautiskā konkursā Honkongā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Evija Šaitere ar tērpu no kolekcijas "Backbone" (pa labi) un darba procesā.

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas Modes mākslas apakšnozares diplomande Evija Šaitere ieguvusi Čempiona balvu starptautiskā “Fashion Future for Hong Kong 2016” modes dizaina konkursā, kuru rīko Honkongas Politehniskā universitāte (The Hong Kong Polytechnic University), LA.lv pastāstīja LMA pārstāve Linda Igolniece.

Konkursā Evija sacentās ar studentiem no tādām pasaules līmeņa augstskolām kā Londonas “Central Saint Martins”, Parīzes “Institut Français de la Mode” u.c.

“Starp pārstāvētajām 17 modes kolekcijām starptautiskajā modes dizaina konkursā “Fashion Future for Hong Kong” 2016 iegūtā atzinība par labāko dizaina kolekciju Pret-a-Porter (gatavs valkāšanai) bija ļoti negaidīts pārsteigums. Redzot milzīgo konkurenci no visas pasaules, nepārspējamos darbus un lielo ieguldījumu tajos, sapratu, ka jāizbauda modes skate, jāpriecājas par dalību konkursā kā par neatsveramu pieredzi. Konkursā piedalījos ar kolekciju “Backbone” – četriem apģērbu komplektiem. Ļoti augstu vērtēju šo atzinību, un tā man ir motivācija turpināt darboties un realizēt iecerēto,” pēc apbalvojuma saņemšanas sacīja Evija Šaitere, pateicoties mecenātei Inārai Teterevai un Valsts kultūrkapitāla fondam par atbalstu.

Savukārt Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs apsveica jauno dizaineri, pastāstot, ka viņas veiksmes stāsts sācies jau pērn, kad Evija kļuva par mecenātes Ināras Teterevas stipendiāti.

Ikgadējais “Fashion Future for Hong Kong 2016” konkurss nodrošina ievērojamu platformu vietējiem un starptautiskiem dizaina talantiem prezentēt savas jaunās modes kolekcijas. Latvijā “Backbone” kolekciju bija iespējams apskatīt 2. jūnijā LMA modes skatē fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā.

“Fashion Future for Hong Kong 2016” konkurss apvieno vairāku dizaina skolu modes dizaina eliti visā pasaulē. 17 Honkongas Modes Dizaineru asociācijas (HKFDA) izvēlētie finālisti no ASV, Apvienotās Karalistes, Francijas, Latvijas, Austrālijas, Singapūras, Indijas, Ķīnas un Honkongas prezentēja un apmainījās ar dizaina konceptiem savu radošo modes kolekciju modes skates ietvaros. Konkursa uzvarētājus apbalvoja četrās kategorijās – Čempiona balva (30 000 Honkongas dolāru), 2. vietas ieguvēja balva (20 000 Honkongas dolāru), 3. vietas “Lam Tau-fai Best Prêt-à-Porter” balva (10 000 Honkongas dolāru), kā arī HKFDA sponsorētā Honkongas Labākā Dizaina balva. Slēgtā konkursa iesniegumi tika vērtēti pēc radošuma un oriģinalitātes, materiālu izvēles, kā arī vispārīgās pievilcības un produkta konkurētspējas. Evijas Šaiteres kolekcija “Backbone ” sastāv no četriem sieviešu apģērba komplektiem, to pamatfunkcija ir dizaina kvalitātes nostiprināšana un valkājamā apģērba izstrādes nosacījumu ievērošana, transformējot nevalkājamo apģērbu valkājamās detaļās.

Modes konkurss un “Fashion Future for Hong Kong 2016” festivāls norisinājās Honkongā, Ķīnā no 7.-14. jūnijam Honkongas konferenču un izstāžu centrā (HKCEC).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+