×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. novembris, 2014
Drukāt

Jaunā latviešu pianiste Leine iegūst otro vietu konkursā Vācijā

Foto: lindaleine.comFoto: lindaleine.com

Latviešu pianiste Linda Leine (1988) ieguvusi otro prēmiju 51.Starptautiskajā konkursā “Possehl-Musikpreis”, kas no 17. līdz 20. novembrim norisinājās Vācijas pilsētā Lībekā, aģentūru LETA informēja pianistes pārstāvji.

Konkursā piedalījās 17 jaunie mūziķi no dažādām valstīm, finālā iekļuva septiņi. Pirmā vieta tika piešķirta sitaminstrumentālistei Terumi Oišibaši no Japānas, otro vietu ieguva Leine un obojists Gvilerme Souza no Francijas, bet trešā vieta netika piešķirta.

Leine sāka apgūt klavierspēli piecu gadu vecumā, mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, kā arī absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Arņa Zandmaņa klavieru klasi.

No 2010. gada Leine studēja Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā, savukārt patlaban 24 gadus vecā pianiste mācās Lībekas Mūzikas augstskolā.

Studējot Vācijā, mūziķe piedalījusies Švetzingeras festivālā, tikusi atzīta par labāko koncertmeistari “Maritim Musikwettbewerb” konkursā, kā arī ieguvusi Elizas Maieras fonda balvu un Alfreda Topfera fonda stipendiju.

Saskaņā ar konkursa rīkotāju mājaslapā publicēto informāciju “Possehl-Musikpreis” prēmija tiek piešķirta kopš 1962. gada talantīgiem mūziķiem, kuri iegūst muzikālo izglītību Vācijā. Prēmijas apmērs ir no 2500 līdz 5000 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+