×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. februāris, 2018
Drukāt

Jaunā Latvijas Radio valde pieņem darbā sev pietuvinātos (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Radio valdes locekle Mārīte Tukiša (pa kreisi) un valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne

Nesen Latvijas Radio izveidots jauns amats – reklāmas un pārdošanas daļas vadītājs. Tajā konkursa kārtībā ticis Sandris Šrāders. “de facto” ir zināms, ka valdes locekle Mārīte Tukiša radio darbiniekiem publiski teikusi – Šrāders esot viņas dzīvesdrauga brālis, tā svētdien vakarā vēstīja LTV raidījums “de facto”.

Sarunā ar “de facto” Mārīte Tukiša savu privāto dzīvi komentēt nevēlās, arī Sandis Šrāders pauž: “Cik zinu, mans brālis nav stājies nekādās oficiālās attiecībās ar nevienu sievieti vēl joprojām. Sava brāļa vai citu darbinieku darbībām es nesekoju līdzi”.

Radio valdes locekle skaidro, ka ar Sandi Šrāderu kādreiz sadarbojusies, vēl strādājot savā iepriekšējā darba vietā, taču sīkāk sadarbības būtību neskaidro. Jāteic, Tukišu un Šrāderu saista arī kas cits. Reklāmas izvietošanas bizness, kas vēl pērn pavasarī piederēja Tukišai, tagad pieder Tomam Šrāderam – tā sauc arī Sanda Šrādera brāli. Latvijas Televīzijai Tukiša apgalvo, ka nezin, kurš tagad saimnieko viņas kādreizējā firmā un ka pašai ar to neesot nekāda sakara. Par Sanda Šrādera pieņemšanu darbā Tukiša nelēma. Viņa skaidro – no konkursa komisijas izstājās – jo ar vairākiem pretendentiem esot bijusi pazīstama.

Latvijas radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne Latvijas televīzijai skaidro: “Atbilstoši likumam par interešu konfliktu, šī konflikta nav. Juridiski nekādas saistības nav un faktiski būtu ļoti muļķīgi, ja mēs diskvalificētu labāko kandidātu dēļ kaut kādām šādām potenciālām interešu konflikta situācijām”.

Latvijas Radio komentētājs Eduards Liniņš sarunā ar Latvijas Televīziju pauž savu neizpratni: “Situācija, kas citur ir pieņemama, nav pieņēmuma sabiedriskajā medijā, jo tam ir jākalpo šādu gadījumu analīzei citur un trauksmes celšanai. Ja par mums pašiem var būt jebkādas šaubas, tad šo funkciju nevaram vairs pildīt”.

Pēdējus piecus gadus Šrāders Latvijā nav strādājis – studējis doktorantūrā ASV, pirms tam ilgus gadus bijis Latvijas transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretārs, karjeras laikā sniedzis arī padomus Eiropas Parlamenta deputātiem, no Latvijas pārstāvjiem esot konsultējis Iveta Griguli.

“[Darba laikā] esmu piesaistījis līdzekļus no dažādiem fondiem, rakstot projektus. [] Starptautiskajai Rīgas konferencei es esmu piesaistījis naudu gan no Latvijas, gan no ārvalstu avotiem”, par savu pieredzi pārdošanas jomā runā Šrāders.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Diezgan stulbs pasūtījums! Noteikti pirksti tirpa rakstot par čaļa izglītību, jo izskatās diezgan pieredzējis un zinošs!

 2. Latvijā viss notiek kā kārtīgā banānu republikā.

 3. Vienkārši pretīgi, bet vai tad no tās Klapklapnes varēja kaut ko citu gaidīt??? Un tas jau tikai sākums….BNS izslaucīja ātri un bez emocijām. Diemžēl iztapīga partijas ieliktene, no profesionālisma un godaprāta tur vēl daudzi gaismas gadi. Izturību LR kolektīvam!

 4. Neredzēta nekaunība un personību tukšums.

 5. Dziesmu klausītājs Atbildēt

  Lai tas LR pieņem “darbā” kādus savus “šoferdēlus” vai meitas viņiem ieteikts – tas agri vai vēlu viņiem nojuks un vēl rūgti atspēlēsies. Bet Latvijas Radio personāla kolektīvā dīvainā ilgstošā “politkorektā” ignorance muzikas raidījumos kaut vai reizi nedēļā un kaut vai tikai pa pusstundiņas izvairīties atskaņot Latviešu tautas dziesmu ierakstus, tas gan jau sāk pievērst uzmanību. Īpaši Dziesmu svētku gadā un LR simtgadēs gadā būtu tik skaisti bieži noklausīties koru iedziedātos latviešu tautas dziesmu ģadiem krātos ierakstus, un citus latviešu tautas dziesmu ieskaņojums. Jau rodas aizdomas – ja tur valdē vēl notiek visādas kadru spēlītes, vai jau kāds no svešām varām atkarīgākss radio darbonis tirliņš nav paspējis tautas mūzikas ierakstus vispār izdzēst? Raidījumu beigu pauzēs melodiju fragmentu vietā arī visbiežāk nākas klausīties kautkādus trokšņus un graboņu, kurus tad esot piemeklējis kāds Bišs. Muzikālo raidījumu citu redaktoru vārdi nav zināmi. Varbūt tie arī jau piemeklēti kāi “vispiemērotākie”?

 6. Jā, tā uzpūtīgā skuķa iedomībai laikam nav robežu…..

 7. Nu Tukiša, vnk traģiska………!!!!!!!!! NEPLP būs uzrāvies uz normāla grābekļa 🙂

 8. Šī “jaunā” valde ir galīgi izgāzusies. Īstākā savējo mafija savākusies. Kur tik pretīgi un augstprātīgi pāvi savākti ??? Tāda pati kā varas mafija.

 9. Noskatījušies no partijas un valdības.

 10. Tik vīzdegunīgi kā atbildēja Tukiša vēl TV nebiju redzējusi – šķiet jaunkundzīte aizmirsusi, ka strādā amatā, kuru apmaksā nodokļu maksātāji, tā nav viņas privātā firma, kur var uz žurnālista jautājumiem atbildēt, kā ienāk prātā

 11. kā loceklis loceklim Atbildēt

  Ir izaugusi jauna bezkaunīga paaudze, kam vecie komuņaki pat blakus nestāv …

 12. Marītes uzsitējs laikam pensionārs…studējis ASV,tad daudzus gadus….u.t.t.
  LV laikam nav nevienas darba vietas,kur nebūtu saistošie ,,tīkli”.
  Vai vēl ir kaut kur kaut kas godīgs palicis.

Draugiem Facebook Twitter Google+