×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Jaunā Latvijas vēstniece pirms došanās uz Maskavu noskaņota optimistiski

LETALETA

Jaunā Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme, kura šodien Melngalvju namā no Valsts prezidenta Andra Bērziņa saņēma akreditācijas vēstules, pirms došanās uz Maskavu ir optimistiski noskaņota par abu valstu attiecībām.

“Man ir ļoti laba, pozitīva un optimistiska sajūta no tiem uzstādījumiem, ko ir devis Valsts prezidents, ko ir devis ārlietu ministrs, kā arī no tām attiecībām, ko es redzu pēdējā laikā attīstāmies,” žurnālistiem pēc akreditācijas ceremonijas un tikšanās ar prezidentu sacīja Kurme, pieminot nesen notikušo Krievijas vicepremjeres Olgas Golodecas vizīti Latvijā.

Kurme sacīja, ka tikšanās laikā prezidents stāstījis, kā viņš redz abu valstu attiecību attīstību. “Pats galvenais, ko viņš teica – vajag strādāt,” sacīja diplomāte, norādot, ka darbs jāvirza pozitīvā gultnē un it īpaši tajās jomās, kurās iespējams iet soli pa solim uz priekšu. Tāpat vēstniece uzsvēra, ka viņas priekšgājējs Edgars Skuja paveicis ļoti lielu darbu un tagad tas ir jāturpina.

Taujāta, vai Latvijā gaidāma Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizīte, Kurme sacīja: “Es noteikti ielūgšu prezidentu, nodošu mūsu prezidenta ielūgumu prezidentam Putinam. Protams, mēs strādāsim, lai būtu vairāk tādu vizīšu kā nesen notikušas starp mūsu valstīm. […] Es nodošu mūsu ielūgumu, mūsu vēlmi sadarboties un atbildi atvedīšu, tiklīdz būšu Rīgā.”

Kurme uz Maskavu dosies augusta beigās, un būs pirmā sieviete, kas pildīs Latvijas vēstnieka Krievijā pienākumus. “Darbs ir jādara. Līdz ar to tas maz šķiro, vai sieviete vai vīrietis,” bilda diplomāte.

Līdzi Kurmei uz Maskavu dosies arī viņas dēls Roberts Kanels, kurš arī šodien piedalījās svinīgajā akreditācijas ceremonijā Melngalvju namā.

LETA jau ziņoja, ka Kurme līdz šim pildīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieces pienākumus. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Kurme karjeru Ārlietu ministrijā sākusi 1993.gadā. No 2002.gada viņa bijusi Eiropas Savienības departamenta direktore, vēlāk pildījusi Latvijas vēstnieces Itālijā pienākumus.

Līdzšinējais Latvijas vēstnieks Krievijā bija Edgars Skuja, kuram akreditācijas vēstules toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers pasniedza 2009.gada janvārī. Skuja rotācijas kārtībā kļūs par Latvijas vēstnieku Austrijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+