×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Jaunā mūzikas festivālā skanēs gan džezs, gan kafijai veltīta kameropera

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Duets "UMS n' JIP"

No 3. līdz 6. februārim norisināsies pirmais mūsdienu mūzikas festivāls “deciBels”, kura idejas autors ir J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) docents, komponists Rolands Kronlaks, vēsta JVLMA.

Katru vakaru kopumā sešu pasākumu laikā festivāls iepazīstinās klausītājus ar dažādu žanru mūsdienu mūziku. Viens no festivāla mērķiem ir organizatoriskajā procesā iesaistīt studentus, tāpēc “deciBels” top sadarbojoties ar vairāku katedru studentiem, kā arī ar JVLMA Studējošo pašpārvaldi. Citastarp festivāls uz Latviju atkārtoti atvedis šveiciešu duetu “UMS n’ JIP”, kas klausītājus priecēs pat divos koncertos.

Festivāla atklāšanas koncerts “Black Angels” notiks 3. februārī plkst. 18 JVLMA Lielajā zālē, un tā galvenais akcents būs kompozīcija “Black Angels” – īpaši spilgts skaņdarbs stīgu kvartetam, kuru radījis viens no izcilākajiem amerikāņu divdesmitā gadsimta otrās puses komponistiem Džordžs Krams. Sarežģīto un izvērsto opusu ir iestudējis JVLMA studentu kvartets lektores Sanitas Zariņas vadībā. Līdzās ASV meistariem Džordžam Kramam un Stīvam Reiham dzirdēsim arī talantīgo un sevi jau nopietni pieteikušo JVLMA studentu Lindas Leimanes un Armanda Aleksandravičus darbus.

“deciBels” rīkotāji vēlas mūsdienu mūziku atklāt iespējami plašā kontekstā, tāpēc 4. februāra vakarā plkst. 18 JVLMA Lielajā zālē piedāvās pavisam atšķirīgas krāsas – Džeza mūzikas un Etnomuzikoloģijas katedru studentu etnodžeza kopprojektu “ETNO + JAZZ”.

Savukārt 5. februārī plkst. 19 Ģertrūdes ielas teātrī duets “UMS n’ JIP” atskaņos elektropopa kameroperu “Einer”, kas vēsta par cilvēku, kurš maldās savos mainīgajos prāta stāvokļos. Kameroperā dzirdami komponistes Marijas Portenas, kā arī pašu dueta dalībnieku Ulrikes Meijeres-Špones un Havjēra Hāgena skaņdarbi.

5. februāra vakarā plkst. 21:15 kafejnīcā “Coffee Inn” (Kaļķu ielā 28) norisināsies vēl nebijusi opera – hepenings ar nosaukumu “Barista”. Tā būs komponistu Evijas Skuķes un Armanda Aleksandravičus kopā ar libretistu Dāvi Lāci radīta versija par kafiju, “Coffee Inn” apmeklētāju arhetipiem – “Mr. Capuchino” un “Mrs. Latte”.

Savukārt 6. februārī plkst. 18 JVLMA LMT kamerzālē, dueta “UMS n’ JIP” koncertā “Pirmais” izskanēs pasaules un Latvijas pirmatskaņojumi. Programmā Gundega Šmite, Džekins Pousons, Antons Ruvelis, Memets Alī Uzunselvī, JIP.

Pirmais mūsdienu mūzikas festivāls “deciBels” noslēgsies 6. februārī plkst. 21 JVLMA Akmens zālē ar nepieradinātās elektroakustikas koncertu “After-fāze”, kurā piedalīsies akadēmijas studenti Platons Buravickis, Džekins Pousons, Mr. Myster, kā arī viesi, elektroniskie mūziķi Toms Auniņš un Mārtiņš Roķis.

Festivāla ietvaros 5. un 6. februārī JVLMA telpās norisināsies komponista, mediju mākslinieka/VJ un tehnoloģiju eksperta Pītera Kirna (ASV) lekcijas par programmu veidošanu un izmantošanu mūzikas radīšanas nolūkiem, arhitektūras un mūzikas mijiedarbi.

7. februārī neformālā gaisotnē Kaņepes Kultūras centrā notiks Pītera Kirna meistarklase, kurā komponists rādīs kā strukturēt radošās idejas un ar vienkāršas kodēšanas palīdzību veidot mūziku arī tiem, kuriem nav iepriekšēja programmēšanas pieredzes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+