Laukos
Tehnika

Jaunā ‘New Holland CR’ kombainu sērija0

Jaunās New Holland CR sērijas kombaini tikuši pie vairākiem uzlabojumiem un atjaunojumiem. Tie ļāvuši mašīnas darba produktivitāti palielināt par 10%, samazināt degvielas patēriņu, uzlabot kūluma kvalitāti un daudz ko citu.

Jaunie kombaini kļuvuši par jaudīgākajiem savā segmentā – modelim CR10.90 dzinēja jauda ir līdz 700 ZS, bet lielākajam sērijas modelim CR8.80 ar rotoru diametru 430 mm dzinēja maksimālā jauda ir 517 ZS, tādējādi padarot to par visjaudīgāko graudu kombainu ar šauro rāmi.

Kombainam New Holland CR uzstādīts jaunās – trešās – paaudzes rotors Twin Pitch Plus ar palielinātu kulšanas–separēšanas elementu skaitu. Inženieri izstrādājuši tādu konstrukciju, kas ļauj ekonomēt līdz 10 kW dzinēja jaudas.

Jaunā tālvadības sistēma rotoru lāpstiņu stāvokļa regulēšanai no kabīnes ļauj plūdeni un precīzi regulēt graudu masas padevi ar vajadzīgo paātrinājumu.

Kombaina konstrukcijā izmantota pilnīgi jauna izkliedes sistēma – klasiskā konstrukcija nomainīta ar patentētu gaisa sistēmu.

Mainījusies arī jau zināmā salmu un pelavu izkliedes sistēma Opti-Spread – tās pievada hidromotoru jauda palielinājusies par 25%, bet aprīkojumā parādījušās V-veida lāpstiņas un skrāpji. Izkliedes platums tādējādi sasniedzis 13,7 metrus, palielinājies izkliedētās masas sadalījuma vienmērīgums un sistēmas nodilumizturība.

Jaunā kombaina CR10.90, kas ieguvis jaunu dzeltenas krāsas gammu, arsenālā ir arī divi kāpurķēžu gaitas varianti.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv