×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

“Pasažieru vilciena” jaunā valde pārtrauc vilcienu iepirkuma procedūru (3)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

AS “Pasažieru vilciens” (PV) jaunā valde trešdien pieņēmusi lēmumu pārtraukt vilcienu iepirkuma procedūru, jo tās turpināšana neatbilst uzņēmuma interesēm un finansiālajām iespējām, liecina PV paziņojums.

PV valde līdz augusta beigām plāno sagatavot ceļa karti, kādā veidā nonākt līdz veiksmīgai ritošā sastāva nomaiņai paredzētajā termiņā – līdz 2016. gadam, klāsta kompānijā.

Jau vēstīts, ka PV izsludinātajā atklātajā konkursā par jaunu elektrovilcienu nomu starp trim pretendentiem par uzvarētāju tika atzīts Šveices uzņēmums “Stadler Bussnang AG” (“Stadler”).

Līgums gan noslēgts netika – Satiksmes ministrija (SM) pauda bažas par PV spēju attiecīgo darījumu finansēt un uzdeva kompānijas toreizējai vadībai veikt precizētus aprēķinus. Pēc to saņemšanas ministrijas pārstāvji norādīja, ka aprēķini nesniedz pamatojumu uzņēmuma spējai finansēt elektrovilcienus nomas darījumu, un paziņoja, ka kompānijas valdi atlaidīs. Pēc tam PV valde Arta Birkmaņa vadībā atkāpās pati, bet SM iecēla jaunu kompānijas valdi – tas vadītājs ir ilggadējais Autotransporta direkcijas vadītājs Andris Lubāns.

Jaunajai valdei bija uzdots atrast risinājumu vilcienu iegādei, kā arī PV finansiālajām problēmām – līdz 2024. gada kompānijas budžetā ik gadu iztrūkst ap 14 miljoniem eiro.

PV jaunā valde divu nedēļu laikā kopš savas darbības sākuma ir pārskatījusi un apstiprinājusi uzņēmuma iepriekšējā  finanšu gada pārskatu. Tāpat kompānijas valde panākusi principiālu vienošanos ar VAS “Latvijas Dzelzceļš” par infrastruktūras pamatpakalpojumu maksājumu kārtību.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) trešdien žurnālistiem norādījis, ka PV nevar atļauties tik dārgus vilcienus, kā piedāvāja “Stadler”. Savukārt esošajā vilcienu iepirkumā finansējuma modeli mainīt nedrīkst. Līdz ar to ir nolemts, ka mēneša laikā jāatrod modelis, kā iegādāties vilcienus par adekvātu cenu. “Stadler” piedāvājumā vilcienu noma 15 gadiem izmaksātu 150 miljonus eiro, ziņo LETA.

Ar Iepirkumu uzraudzības biroju un vilcienu ražotājiem, kuri jau iesnieguši savus piedāvājumus, ir jādomā, kādā veidā varētu vērtēt jau iesniegtos piedāvājumus. Vēl ir jāvērtē, kāda veida sarunu procedūra tā būs, sacīja ministrs.

Kā ziņots, PV pie jauniem vilcieniem cenšas tikt kopš 2009.gada. Kopš tā laikā uzņēmumā ir nomainījušās trīs valdes – pirmo vadīja Andulis Židkovs, otro – Nils Freivalds, bet trešo – Birkmanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Segliņa VDK brālība grib pierādīt, ka bez Krievijas Latvija nespēj izdzīvot.

  2. Neglīti gan. Kas atmaksās Štadleram iztērēto ,,otkatu,, naudu kuru saņēmēji jau iztērējuši?

  3. Priekškam LR vilcieni?Deputāti un krievu zvaigznes ar tiem nebraukā…Igaunija var ,bet Latvija atkal nē..,un vēl spriež par aizsardzības budžetu…,bet nav un drīz vispār nebūs ko aizsargāt…

Draugiem Facebook Twitter Google+