×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. marts, 2013
Drukāt

Jauna politiskā spēle


logotips2

“Nepilsoņu kongress”, kuru savulaik pēc referenduma par valsts valodas statusu krievu valodai piesolīja viens no tā rosinātājiem Aleksandrs Gapoņenko, tikšot sasaukts 23. martā.


 

Šobrīd tapis kongresa nolikums, taču aktīvisti jau plāno arī dažādas tālākas nepilsoņu musināšanas akcijas. Piemēram, 1. jūnijā, pašvaldību vēlēšanu dienā, nepilsoņi gan internetā, gan kādās vietās klātienē vēlēšot “Nepārstāvēto parlamentu”. Cilvēki tikšot musināti arī “masveida protesta akcijām”, kas plānotas tieši 18. novembrī, kad tiks svinēta Latvijas 95. dzimšanas diena. Plānoti arī mēģinājumi celt starptautisku brēku sakarā ar gaidāmo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā 2015. gadā. “NK” “sejas” Elizabete Krivcova (“Saskaņas centrs”) un Vladimirs Sokolovs, kuri vakar rīkoja preses konferenci, atbildēja izvairīgi uz jautājumu par “NK” finansējumu – tie esot brīvprātīgi ziedojumi.

“Nepilsoņu kongresa” mājaslapā redzams apspriežamais kustības logo. Grafiskā zīme, kas attēlo dīvainu Latvijas karogu ar nošķeltu malu, izskatās pēc necieņas izpausmes pret valsts simbolu. Kad pavaicāju, kā šo logo vērtē Valsts kanceleja, tās Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučin-ska atbildēja, ka saskata iespējamu likuma pārkāpumu: “Organizācijas “Nepilsoņu kongress” izveidotajā grafiskajā zīmē saskatām iespējamo likuma par Latvijas valsts karoga 17. panta pārkāpumu. Šis pants nosaka, ka Latvijas valsts karogu var lietot, saglabājot likumā noteiktos karoga krāsu toņus un sarkanbaltsarkano svītru attiecību, garantējot tam pienācīgu cieņu un saglabājot Latvijas valsts simbola statusu. Valsts kanceleja aicinās kompetentās iestādes izvērtēt, vai organizācijas rīcībā nav saskatāma necieņas paušana Latvijas valsts simbolam.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+