Mobilā versija
+1.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Jauna radošā telpa Kalnciema ielā šovasar darbosies Džemmas Skulmes zīmē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 4. jūnijā, pilsētas kafejnīcā Vest fonds Mākslai Vajag Telpu prezentēja savu jaunāko projektu – Vasaras Māju, kura mērķis ir aktualizēt Džemmas Skulmes daiļradi un atspoguļot to laikmetīgās mākslas kontekstā, atzīmējot mākslinieces 90 gadu jubileju, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Vasaras Māja būs radošā telpa, kas darbosies bijušās skaņu plašu rūpnīcas Melodija teritorijā, Kalnciema ielā 36/38. Tā būs uz laiku izveidota būve, kas kalpos par platformu mākslas norisēm, izstādēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem. Visu pasākumu apmeklēšana būs bez maksas.

Izstādes kuratore Elīna Sproģe: “Vasaras Mājā notiks septiņu latviešu mākslinieku – Arņa Balčus, Kristiana Brektes, Kristas Dzudzilo, Indriķa Ģelža, Raita Hroloviča, Darjas Meļņikovas, Paulas Zariņas – izstāžu sērija Džemma Skulme. Katra mākslinieka izstāde norisināsies divas nedēļas. To laikā katrs autors būvēs savu personisko dialogu ar Džemmas darbiem un meklēs veidus, kādos interpretēt Skulmes mantojumā ietvertās idejas vai formālos risinājumus, skatītus mūsdienu kontekstā un attiecībā pret savu līdzšinējo radošo darbību.”

Fonda Mākslai Vajag Telpu valdes priekšsēdētājs un mākslas mecenāts Jānis Zuzāns: “Domājot par to, kur izveidot radošo telpu, apskatījām vairākus variantus, tomēr izvēlējāmies Kalnciema ielu, jo šim rajonam ir izveidojusies īpaša radoša vilkme. Mūsuprāt, Kalnciema kvartāls šobrīd pulcē radošu un inteliģentu cilvēku publiku, kuriem šāds mākslas projekts būtu interesants un saistošs.”

Vasaras Māja būs atvērta no 9. jūnija līdz 20. septembrim – Džemmas Skulmes 90. dzimšanas dienai.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+