×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Jaunā Rīgas teātra izrādes pērn apmeklējuši 101 920 skatītāji

Foto-LETAFoto-LETA

Jaunā Rīgas teātra (JRT) izrādes 2012.gadā apmeklējuši 101 920 skatītāji un zāļu piepildījums vidēji bijis 93,8%, aģentūrai LETA pastāstīja teātra reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Grīnfelde.

Tomēr salīdzinājumā ar 2011.gadu JRT aizvadītajā gadā piedzīvojis skatītāju skaita samazinājumu, jo pirms gada teātri apmeklēja 102 030 skatītāji, bet procentuālais zāļu piepildījums vidēji bija 93,47%.

Apmeklētākā izrāde JRT Lielajā zālē bijusi režisora Alvja Hermaņa veidotā izrāde “Oblomovs”, kuru 2012.gadā noskatījušies 10 193 skatītāji. Savukārt Mazajā zālē par skatītāko aizvadītā gada izrādi kļuvusi izrāde “Skolotājs Jāps un klase”, kuru noskatījušies 2427 skatītāji, bet otrajā vietā ar 2424 skatītājiem ierindojas 2012.gada martā pirmizrādi piedzīvojusi izrāde “Muša”, kurā par Alīdes Trū lomas atveidošanu aktrise Elita Kļaviņa saņēma “Spēlmaņu nakts 2011/2012” balvu kā Gada aktrise.

No JRT demonstrētajām izrādēm Talsu ielā skatītāju apmeklētākā pagājušajā gadā bijusi režisora Hermaņa izrāde “Soņa”, kuru redzējuši 2560 skatītāji, bet no citās zālēs demonstrētajām JRT izrādēm skatītākā ar 1464 skatītājiem bijusi režisores Māras Ķimeles veidotā izrāde “Nijaramas pasakas”.

2012.gadā JRT aktieri devušies arī viesizrādēs, priecējot ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu skatītājus. Aizvadītajā gadā visbiežāk – sešas reizes – spēlēta izrāde “Garā dzīve”, kas rādīta Šveicē un Francijā, bet izrāde “Soņa” nospēlēta piecas reizes, priecējot skatītājus Lietuvā, Krievijā un Šveicē. Trīs izrādes ārzemēs piedzīvoja iestudējums “Melnais piens”, kas izrādīts Polijā un Vācijā, un “Klusuma skaņas”, kuru teātris piedāvāja noskatīties Krievijā un Šveicē. Izrāde “Latviešu mīlestība” aizvadītajā gadā divas reizes demonstrēta Polijā, bet “Otello” devās viesizrādē uz Krieviju.

Savukārt uz Ventspili JRT aizvadītajā gadā veda izrādi “Revidents”, “Kapusvētki” un “Drāmas kursi pieaugušajiem”, bet Saldū bija skatāma izrāde “Ja tu esi sivēns”.

JRT 2012.gadā saviem skatītājiem piedāvāja astoņus jauniestudējumus – režisora Regnāra Vaivara iestudējumu “Čulimska. Pašu cilvēki”, režisores Ineses Mičules izrādi “Muša”, režisores Ķimeles darbu “Noziegums / Sods”, režisora Hermaņa iestudējumu “Oņegins. Komentāri”, režisores Lienas Šmukstes iestudējumu “Sapņi kažokos”, režisora Ģirta Ēča izrādi “Grenholma metode”, Hermaņa izrādi “Kabalas noslēpumi” un Vladislava Nastavševa iestudējumu “Tumšās alejas”.

Kopumā JRT aizvadītajā gadā nospēlējis 473 izrādes, kas ir vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika nospēlētas 447 izrādes. Vidējā biļetes cena 2012.gadā JRT bijusi 8 lati un 43 santīmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+