Kultūra
Kultūrpolitika

Jaunā teātra viesizrāžu progammai novados piešķir 6000 eiro0

Foto no LA arhīva

Valsts kultūrkapitāla fonds (VVKF) konkursa kārtā lēmis piešķirt 6000 eiro Latvijas Jaunā teātra institūta starptautiskās viesizrāžu programmas veidošanai Cēsīs, Valmierā un Liepājā, aģentūra LETA uzzināja VKKF.

Šī un vēl deviņu viesizrāžu projektu īstenošanai VKKF sadalījis kopskaitā 29 000 eiro. No tiem 4000 eiro nolemts piešķirt Saldus tūrisma informācijas, kultūras un sporta centra viesizrāžu programmai, kā arī biedrības “Skyr” rīkotajām valsts un nevalstisko teātru viesizrādēm Durbē.

Biedrība “Laukku” saņēmusi 3000 eiro finansējumu projekta “Kāda deja der laukiem?” realizēšanai, bet 2800 eiro novirzīti biedrības “Upītes jauniešu folkloras kopa” projektam, kura laikā Upītē paredzētas Latvijas Nacionālā teātra, “Dirty deal teatro” (DDT) un Liepājas teātra viesizrādes.

Liepājas teātra viesizrādēm šī gada aprīlī un DDT viesizrādēm “Pielipīgie vārdi” Raiņa muzejos “Tadenava” un “Jasmuiža” VKKF lēmis piešķirt 2500 eiro, savukārt Ogres novada Kultūras centrs par bērnu un jauniešu viesizrāžu “Mīlība”, “Vai pagaršot?” un “Putni” demonstrēšanu saņems 2100 eiro finansējumu.

Visbeidzot Rēzeknes novada pašvaldības Lūznavas pagasta pārvaldes laikmetīgās dejas viesizrādei Lūznavas muižā novirzīti 1500 eiro, bet Ilūkstes novada kultūras centram par Leļļu teātra ciemošanos Sēlijas mazpilsētās atvēlēti 600 eiro.

LA.lv