×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Jauna tendence: pasakaini koka debesskrāpji aug kā sēnes pēc lietus

Foto - White ArkitekterFoto - White Arkitekter

Koks mūsdienās tiek uzskatīts par lielisku risinājumu zaļāku pilsētu būvniecībā. Turklāt ugunsizturībā šis vieglais un ilgtspējīgais materiāls pārspējot pat tēraudu.

Jaunākais šis koka būvniecības tendences paraugs ir 19 stāvu ēka, ko plānots celt Zviedrijas pilsētā Skellefteo.

Šis projekts, ko izstrādājusi arhitektu firma “White Arkitekter”, uzvarēja konkursā par labāko kultūras centra un viesnīcas projektu, ko paredzēts īstenot šajā Zviedrijas pilsētā.

Projekts, kas konkursā tika iesniegts ar nosaukumu “Sida vid Sida” (“Plecu pie pleca”), tika cildināts par tā iekļaušanos pilsētas bagātīgajā koka arhitektūras tradīcijā un daudzajām dizaina vērtībām, ko sniedz koks kā celtniecības materiāls.
Sagaidāms, ka pēc celtniecības pabeigšanas šī 19 stāvu ēka kļūs par augstāko koka būvi Ziemeļvalstīs.

Koka debesskrāpji aug kā sēnes pēc lietus
Koka augstceltņu bums ir dominējis pasaules arhitektūrā jau pēdējos piecus gadus, un katrs no šiem projektiem, šķiet, savulaik uzstādījis kādu pasaules rekordu.

2012. gadā Melburnas ostas rajonā tika uzcelts desmit stāvu dzīvojamais komplekss, kas bija 32 metrus augsts.

Tā bija pasaulē augstākā koka būve līdz 2014. gadam, kad šo titulu tai atņēma ´Treet” augstceltne Norvēģijas pilsētā Bergenā, jo šī ēka bija vēl četrus stāvus augstāka.

‘Cube”, 33,2 metrus augsts daudzdzīvokļu komplekss, kas pagājušajā gadā tika uzcelts Londonas Šordičā, pēc projekta attīstītāju teiktā, kļuva par pasaulē augstāko koka lamināta ēku Eiropā.

Kanādā tikmēr sākās darbs pie Britu Kolumbijas Universitātes studentu kopmītņu projekta, kas aprakstoši nodēvēts par “Tall Wood Building” (“Augstā koka celtne”).

Šai 18 stāvu ēkai, kuras plānotais augstums ir 53 metri, bija jākļūst par pasaulē augstāko koka būvi, taču tad parādījās “Oakwood Tower” projekts, ko firma “PLP Architecture” izstrādāja sadarbībā ar Kembridžas Universitātes Arhitektūras fakultāti.

Tas ir eksperimentāls projekts, kas paplašina koka arhitektūras iespējas un iekļaujas šobrīd tik populārajā tendencē izmantot koku kā celtniecības materiālu.
Ja projektam tiks dota zaļā gaisma, šī 80 stāvu ēka kļūs par pirmo koka debesskrāpi Londonā un augstāko koka ēku pasaulē. Tās plānotais augstums ir 304 metri.
Attīstību nodrošina īpaši izturīgi koka materiāli

Daļēji šī arhitektūras modes tendence attīstījusies pateicoties īpaši izturīgiem koka materiāliem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+