×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Jauna tradīcija – parādes reģionos

karogi_leta7

Par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai 4. maijā Rēzeknē notiks militārā parāde. Turpmāk katru gadu šajā datumā parādes notiks citā Latvijas reģionā un ar tām Aizsardzības ministrija iecerējusi stiprināt iedzīvotājos patriotismu.


 

Ideja pieder aizsardzības ministram Artim Pabrikam, kurš teic, ka līdz šim 18. novembrī notikusi Valsts proklamēšanas svētku parāde, taču ar militārām parādēm varētu atzīmēt arī valsts atjaunošanas svētkus, vēl vairāk stiprinot piederību Latvijai un patriotiskās jūtas. “Bieži cilvēki no reģioniem netiek uz 18. novembra parādi, tādēļ vēlamies panākt līdzsvaru un rīkot 4. maijā parādes reģionos. Latgali kā pirmo izvēlējāmies, lai uzsvērtu šī novada nozīmi Latvijas brīvības cīņās, jo šeit notika pēdējās kaujas par Latvijas brīvību,” skaidro ministrs. Uz parādes vērošanu un Bruņoto spēku dienu Rēzeknē visus Latvijas iedzīvotājus aicina ministrs, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube, kā arī karavīri, zemessargi un jaunsargi. Parāde sāksies pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa “Vienoti Latvijai”, tajā piedalīsies 2. Zemessardzes novada un arī Valsts robežsardzes vienības. Parādi komandēs 2. Zemessardzes novada komandieris pulkvežleitnants Aivars Valeniks. Tās noslēgumā būs bruņoto spēku un Valsts robežsardzes tehnikas un transporta demonstrējumi. Ja būs lidojumam labvēlīgi laika apstākļi, būs vērojami gaisa spēku aviācijas bāzes un Valsts robežsardzes helikopteri. Parādi vēros arī aizsardzības ministrs. Vēlāk pilsētas stadionā apmeklētāji varēs noskatīties NBS orķestra priekšnesumu un jaunsargu defilē, kuru plānots iekļaut arī šā gada 18. novembra svinībās. Tāpat būs apskatāma arī militārā tehnika un iespēja aizpildīt pieteikuma anketu dienestam bruņotajos spēkos.

Ministrs sevišķi uzsver jaunsargu uzstāšanos, jo viņš vēlas patriotiskās aktivitātēs vairāk iesaistīt jauniešus. Pēc ministra vārdiem, jaunsardzē jaunieši var ne tikai lietderīgi pavadīt brīvo laiku, izkopt patriotisma jūtas, bet arī kļūt par labākiem pilsoņiem. Ministrs iecerējis arī apmeklēt mazākumtautību skolas un stāstīt par armiju un jaunsardzi.

 

“Ja jaunsardzē vairāk darbosies mazākumtautību pārstāvji, viņi varēs izkopt piederību Latvijai un gūs patriotismu. Ar savu piemēru viņi varēs iedvesmot savus vienaudžus, ka viņi ir aicināti piedalīties,” teica ministrs.

 

Arī Igaunijā katru gadu notiek militārā parāde, kuras norises vieta katru gadu mainās – 23. jūnijā Igaunijā atzīmē Uzvaras dienu pār Vācijas landesvēru (Latvijā šajā dienā atzīmē Cēsu kauju gadadienu). Līdzīgi ir arī Somijā, kur Neatkarības dienā 6. decembrī militāro parādi katru reizi rīko citā reģionā.

Tikmēr par godu 4. maijam pie Afganistānā dienošajiem Latvijas kontingenta karavīriem tradicionāli katru gadu dodas kāds no latviešu mūziķiem. Šogad četrus koncertus karavīriem sniegs dziedātāja Liene Šomase. Tie notiks Meimenas, Mazarešarīfas un Farjābas bāzēs. Pagājušogad Afganistānā karavīri baudīja grupas “Z-Scars” uzstāšanos, bet vēl gadu iepriekš pie viņiem viesojās grupa “Colt”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+