Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
5. novembris, 2014
Drukāt

Jaunā valdība apņemas jau nākamgad paaugstināt minimālo algu (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Minimālā atalgojuma līmenis Latvijā varētu tikt palielināts jau nākamajā gadā, teikts valdības deklarācijā.

Jau 2015.gadā minimālā alga varētu augt par 40 eiro (patlaban minimālā alga ir 320 eiro mēnesī). Savukārt turpmākajos gados topošā valdība sev par uzdevumu izvirzījusi minimālās algas līmeņa paaugstināšanas turpināšanu, pakāpeniski sasniedzot pusi no vidējā atalgojuma tautsaimniecībā.

Ar 2016.gadu topošā valdība apņemas ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamo minimumu, to paaugstinot mazo algu saņēmējiem, vidējo algu saņēmējiem saglabājot tuvu pašreizējam apmēram, savukārt algām, kas būtiski pārsniedz vidējo algu valstī, to nepiemērojot nemaz. Vienlaikus topošais Ministru kabinets apņemas paaugstināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus par apgādībā esošu personu, izvērtējot iespēju piemērot lielākus atvieglojumus par otro un katru nākamo bērnu ģimenē.

Topošā valdība plāno risināt reģionālā bezdarba un ilgstošā bezdarba problēmas, īpaši atbalstot bezdarba riskam visvairāk pakļauto personu nodarbinātību. Šo mērķu sasniegšanai bezdarbnieku pārkvalifikācijas programmas tiktu saskaņotas ar tautsaimniecības nozaru vajadzībām, vienlaikus atbalstot bezdarbnieku apmācību attiecīgos uzņēmumos.

Tiks izstrādāts arī atbalsta tīklojums, kuru veidos pašvaldības, valsts institūcijas un sabiedriskās organizācijas un kurš sniegs sociālās atstumtības grupām praktisku iespēju karjeras plānošanā, psihosociālo palīdzību un palīdzību administratīvo jautājumu risināšanā. Topošā valdība apņemas pilnveidot arī sociālo darbinieku atalgojuma sistēmu.

Valdības deklarācijā izvirzīts mērķis sekmēt sociālo uzņēmumu veidošanos – šim mērķim būtu jāizstrādā atbilstoša normatīvā bāze.

Lai kāpinātu sabiedrības uzticēšanos politikai, topošā valdība apņemas sekmēt dažādu sabiedrības grupu iesaisti kopienu iniciatīvās, pilsoniskās sabiedrības aktivitātēs un sadarbības veidošanā ar valsts pārvaldes un pašvaldību institūcijām, tādējādi mazinot sociālo izolētību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Beidziet māžoties! Atbildēt

    Atjaunojiet Latvijā (1919.-1959.) ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa un paaugstiniet,vismaz līdz 1928.gada līmenim-166 latiem-neapliekamo minimumu!

  2. izklausās daudzsološi.tikai cik daudz un sološi realitātē tas nodrošinās cilvēka cienīgu dzīvi?labklājību.ilgtermiņā?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+