×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Jaunā valdība deklarācijā sola atjaunot VKKF finansēšanas modeli (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde paraksta jaunās valdības deklarāciju.

Jaunā valdība apņēmusies atjaunot Valsts kultūrkapitāla fonda finansēšanas modeli un veidot Rīgu par Baltijas jūras reģiona kultūras metropoli, liecina trešdien parakstītā valdības deklarācija.

Tajā arī sacīts, ka tiks stiprināta kultūras nozarē nodarbināto motivācija un konkurētspēja Baltijas tirgū, tostarp pabeigta likumprojekta izstrāde par radošo profesiju un radošo profesionālo organizāciju statusu un darbības atbalstu.

Tāpat valdība apņemas īstenot daudzveidīgu Latvijas Republikas simtgades programmu, kas aptvertu visus valsts novadus; savlaicīgi gatavoties nākamajiem Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem, tostarp sagatavot deju svētkiem atbilstošu mūsdienīgu stadionu. Valdība sola renovēt Jauno Rīgas teātri, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Okupācijas muzeju un Rīgas pili, kā arī sākt Laikmetīgās mākslas muzeja un akustiskās koncertzāles izveidi Rīgā.

Profesionālajā kultūrizglītībā valdība apņēmusies izveidot vismaz divus kompetenču centrus, paaugstinās interešu izglītības un ārpusskolas nodarbību pieejamību skolēniem, no 2018.gada īstenojot projektu “Kultūras skolas soma”, kā arī izveidot Latvijas mākslas augstskolu un kultūras institūciju zinātniskās pētniecības centru – Kultūras pētniecības institūtu.

Jaunā valdība solās arī izveidot nemateriālā kultūras mantojuma reģistru un digitālā kultūras mantojuma kompetences tīklu, aktualizēt valsts programmu “Mantojums 2018” kultūras infrastruktūras uzlabošanai.

Jau vēstīts, ka trešdien Saeima apstiprināja jauno valdību. Kultūras ministres amatā darbu turpinās Dace Melbārde (Nacionālā apvienība).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Netērējiet laiku un naudu par kanoniem.
    M.Tabaka NRA:
    Masa ir visbriesmīgākais mākslā. Padomju laikos tika kultivēti vieni kanoni un masa, šajos laikos notiek tas pats, tikai kanoni ir citi. Biju izbrīnīta, ka tagad kultūrā tiek īstenota kanonizācija, bet – vai tas nav briesmīgi? Gluži kā krievu laikos. Atcerieties, viduslaikos bija strikti kanoni, kā drīkstēja gleznot krievu ikonas. Kanoni nav vajadzīgi, tas ir kā bomi aizlikt priekšā ceļam. Visi brauc un ieskrien iekšā kanonā.
    Arī V.Kairišs šausminājās par kanoniem 100g kultūras diskusijas raidījumā.
    Turklāt simtgades programmā nevajadzētu iesaistīt tos pašus, no kuriem Kultūras alianse norobežojusies.

Draugiem Facebook Twitter Google+