×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Jaunā Moldovas valdība dod zvērestu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

People attend the rally in front of the Parliament building in Chisinau on January 21, 2016. Moldova braced for fresh protests on January 21 after the opposition called for more demonstrations against a new government that was secretly sworn in overnight.

Jaunā Moldovas valdība devusi zvērestu prezidentam Nikolajem Timofti, teikts paziņojumā valsts galvas oficiālajā tīmekļa vietnē.

“Es vēlos aicināt Moldovas pilsoņus uz mieru, lai izvairītos no vardarbības, kas nevienam nepalīdzēs. Ir svarīgi darboties tiesiskajā sfērā neatkarīgi no politiskās pozīcijas,” sacīja prezidents. Jaunā valdība zvērestu devusi ap pusnakti slepus no preses un sabiedrības, vēsta vietējie mediji. Protesta akcijas dalībnieki, kas bija sapulcējušies pie parlamenta, nav zinājuši par to, ka valdība zvērestu dos naktī. Trešdien pēcpusdienā pēc tam, kad parlaments bija apstiprinājis proeiropeiskā Demokrātiskās partijas politiķa Pāvela Filipa valdību, protestētāji iebruka likumdevēju sapulces ēkā. Policijas specvienībām tikai pēc vairākām stundām izdevās piespiest aktīvistus parlamenta namu pamest. Politiskā krīze Moldovā sākās oktobra beigās, kad valdība atkāpās pēc korupcijas skandāla. Demonstranti pieprasīja pirmstermiņa vēlēšanu sarīkošanu, jo uzskata, ka jaunā valdība, kurā ir tās pašas partijas, kas iepriekšējā, nepārtrauks līdzšinējās varas pārstāvju korupciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+