×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. jūlijs, 2012
Drukāt

“Jaunā viļņa” diskotēku Rīgā apmeklējuši 15 000 cilvēku

Foto-LETAFoto-LETA

Populārās mūzikas jauno izpildītāju festivāla “Jaunais vilnis” diskotēku Rīgā, 11.novembra krastmalā, 27.jūlija vakarā apmeklējuši apmēram 15 tūkstoši cilvēku, un darba pasākumā nav trūcis arī policijai, liecina Valsts policijas apkopotā statistika. Kā jau bija sagaidāms, pasākumu apmeklēja galvenokārt jaunieši.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai BNS pastāstīja, ka, ņemot vērā lielo apmeklētāju skaitu, pasākums aizvadīts samērā mierīgi – kopumā aizturēti 17 cilvēki.

Septiņi pasākuma apmeklētāji aizturēti par narkotisko vielu lietošanu, četri – par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām, divi par sīko huligānismu un vēl divi par atrašanos pārmērīgā alkohola reibumā. Par šiem pārkāpumiem sāktas administratīvās lietas. Konstatēti arī divi nopietnāki pārkāpumi, par kuriem sākts kriminālprocess – viens apmeklētājs aizturēts par huligānismu un vēl viens par narkotisko vielu glabāšanu.

Strādājot krastmalā, likumsargi pamanījuši arī kādu sievieti, kura lielajā cilvēku pūlī veikusi kabatzādzību. Arī šī sieviete aizturēta un sākts kriminālprocess.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, medicīnisko palīdzību lūguši seši pasākuma apmeklētāji, no kuriem viens ticis hospitalizēts.

Pasākumu pieskatīja gan policijas pārstāvji, gan privātie apsargi, no kuriem daži izmantoja arī suņus. Īpaši tika uzmanīta Daugavas krastmala, kur bija novietots dubults žogs.

Diskotēkā uzstājās Krievijas šovbiznesa zvaigznes – “A studio”, Potaps un Nastja, Vera Brežņeva, Ivans Dorns, Jolka, “Nyusha”, Ani Loraka, Poļina Gagarina, Irina Dubcova, Džamala, Dominiks Džokers, Timurs Rodrigezs un citi populāri mākslinieki. Īpašā viesa statusā bija Timati.

Kā uzskata Rīgas domes vadība, diskotēka popularizēja Rīgu visā pasaulē, jo tā tika rādīta tiešraidēs, kā arī tikšot veidoti ieraksti un sižeti. Nakts diskotēku translējis kanāls “MUZ TV”, kura auditorija ir ap 40 miljoniem skatītāju, Ukrainas valsts televīzija, kura auditorija ir 17 miljoni, Kazahstānas televīzija ar 10 miljonu auditoriju. Pasākumu filmējusi “RTR”, kura auditorija ir 39 miljoni skatītāju, kā arī Latvijas televīzijas LNT un TV5.

Domes vadības politiskā opozīcija skaļi iestājās pret šo pasākumu, protestējot gan pret krastmalas slēgšanu transportam, gan pret “Latvijas kultūrtelpai nepiedienīga” pasākuma rīkošanu 11.novembra krastmalā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+