×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Jaunākais atradums mezglošanai – vaskotie īrisa diegi

diegi

Rokdarbniecēm ir iespējas radoši izpausties, jo radušies vairāki ar mezglošanu saistīti  hobiji. Līdz ar to plaši pieejami gan zināmi, gan jauni izejmateriāli.

– Man vislabāk patīk mezglot ar linu. Trīskārtīgos un pieckārtīgos linu diegus pērku spolēs. Vislētāk (aptuveni 15 eiro kg) tie maksā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja gadatirgū, kur iegādājos visam gadam. Mezglošanai ar vienkārtīgo, divkārtīgo linu diegu tie pieejami nelielās ficītēs un skaistās, košās krāsās, – skaidro TLMS “Rītausma” vadītāja Biruta Bīriņa, kura mezglo jau ilgus gadus.

Visvairāk ir pieprasīts sutašs, no tā kopā ar pērlītēm darina kulonus, rokassprādzes utt. Rotu izgatavotāja Ilze Āboliņa uzskata, ka sutašam ir plaša krāsu un toņu izvēle, vidējā cena – ap 20 centu metrā. Uz kokvilnas bāzes ražotais sutašs (tādu izgatavo, piemēram, fabrikā “Lenta”) ir stingrāks, arī rota labāk izskatās, un tai nevajag oderīti. Otra veida sutašā ir lielāks sintētisko šķiedru piejaukums, un tā pavedieni ir vijīgāki, mīkstāki.

Visjaunākais atradums mezglošanai ir vaskotie īrisa diegi (70 m spolīte maksā aptuveni trīs eiro). Tie ir tievāki par sutašu, tāpēc rotaslietas (sk. attēlā) izskatās izsmalcinātākas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+