×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Jaunais flamenko kopā ar “Tierra Negra”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. februārī Rīgā pirmoreiz viesosies jaunā flamenko mūzikas meistari – ģitāru duets “Tierra Negra” no Vācijas. Koncertā Lielajā ģildē skanēs vēl nedzirdēts, mūsdienīgs flamenko, kas sajūsminājis klausītājus visā pasaulē.

Divu ģitāristu – Rafi Eberta un Leo Henriha – apvienību “Tierra Negra” flamenko mūzikas pasaulē mēdz pieskaitīt tā dēvētajam Vidusjūras un jaunā flamenko (“flamenco nuevo”) stilam. Viņu radītajā mūzikā meistarīgi izveidota unikāla saikne starp folkloru, džezu un “lounge” mūzikas elementiem, taču to vienojošais elements ir un paliek flamenko.

Kopš ģitāru dueta dibināšanas 1997. gadā abi tās dalībnieki var lepoties ar neparastu un visai strauju muzikālo karjeru. Viņu pirmais koncerts notika Monreālā, Kanādā, uz karstām pēdām atnesot abiem mūziķiem debijas albuma līgumu ar lielāko amerikāņu indimūzikas izdevniecību “Madacy Entertainment Group”.

Pirmajiem panākumiem sekoja turnejas Ķīnā, Kanādā un ASV. Šobrīd “Tierra Negra” radošajā kontā ir jau 13 albumi, kas izdoti visā pasaulē, desmit no tiem nākuši klajā pašu izveidotās izdevniecības “Tierra Negra” paspārnē. Grupa izdevusi arī koncertierakstus, radījusi mūziku filmām, bet tagad flamenko ģitārspēles censoņiem pieejamas arī meistaru radītas mācību videomeistarklases (“New World Flamenco” un “Magic Gypsy Chords and Rhythms”). Viņi sacer mūziku reklāmām un citiem gadījumiem, kuros skan mūzika.

Grupa ilggadējās darbošanās laikā ir starp tāda līmeņa māksliniekiem, kas var atļauties prezentēt arī paši savu ģitāru – unikālu ģitāras modeļu sēriju. Modelis “Tierra Negra Gitarre” ir vienīgais, kuru savos koncertos un arī studijas ierakstos spēlē leģendārie “Gipsy Kings”.

Tiek uzskatīts, ka jaunā flamenko (“flamenco nuevo”) mūzikas pasaulē tikai daži mūziķi ir sasnieguši “Tierra Negra” virsotnes. Mēdz teikt, ka katrs ģitāru dueta koncerts ir virtuoza muzikāla uguņošana ar valdzinošu mijiedarbību, hipnotizējošām melodijām un spēcīgu flamenko.

Gan kopā ar grupu, gan tikai divatā abu mūziķu mīlestība pret flamenko mūziku burtiski pielīp arī klausītājiem. Ir skaidrs, ka viņu dzīvā uzstāšanās pārliecina ne tāpēc, ka tajā būtu izmantota iespaidīga skatuves tehnika vai spoži specefekti, bet gan tāpēc, ka tajā ir jūtama abu mākslinieku īpašā attieksme pret mūziku.

“Tierra Negra” pamatā uzstājas viņu mītnes zemē Vācijā, tomēr šajā ziemā pirmoreiz atceļos arī uz Latviju, lai sniegtu jaunās flamenko mūzikas paraugstundu.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 17. II 19.00 Lielajā ģildē

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 18 – 35

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+