×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. decembris, 2017
Drukāt

Jaunais gads nesīs pārmaiņas loteriju cienītājiem (12)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Arvien vairāk cilvēku pērk loterijas biļetes un piedalās izlozēs. Aptuvenās aplēses liecina, ka ik gadu Latvijā tiek laimēti ap 60 miljoniem eiro.

Lai palielinātu valsts budžeta ieņēmumus, no jaunā gada tiek atjaunots pirms vairākiem gadiem likvidētais iedzīvotāju ienākuma nodoklis laimestiem.

Tādējādi no jaunā gada laimestu ieguvējiem būs jādalās ar valsti, – laimestiem tiek piemērots 23% ienākuma nodoklis. Teju ceturtā daļa būs jānomaksā arī tiem, kuriem uzkritis “Bingo” spēļu zālē vai paveiksies pie azartspēļu galda kādā kazino.

Likums paredz, ka nodoklis būs jāmaksā iegūstot laimestu, kas ir lielāks par 3 000 eiro. Dati jāiesniedz arī Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Bananu valsts braucam tik prom. Lai viņi paši maksā savus nodoklus. Redzēs cik ilgi izvilks. Āksti

 2. Nolādētie mūdži! Vai viņi kādreiz aizrīsies…

 3. Nu lielaku cūcību jau Valdiba vairak nevareja izdomat,ne kauna,ne goda

 4. Super, ejiet tauta un balsojiet, būs vēl superīgāk:)))))))

 5. Uz priekšu! Tantiņām par mežā salasītām ogām jāmaksā nodoklis… Loterija ir valsts monopols, plus vēl nodoklis no laimesta – UNIKĀLI! un brīnās, kāpēc brauc prom no Latvijas!?!

 6. tad vajag samēribu kā kapitala pieaugumā – noņem cik ir ielkts un no starpība maksā 23%

 7. Visus tos ,kas pirka zemi-VALDIBA IZDRAZA,jo nodoklis jamaksa.Lotereju grib apzagt.Ienemus tapat.Vai tisam TAUTAI ,IR JAUZTUR,TADS LIEKEZU BARS.Driz velesanas,tad jau redzes.

 8. Tad gribu arī saņemt 25 % kompensāciju par nopirktajām loterijām, kuras nav laimējušas!

 9. tas nu gan ir stulbi – kāds valsts nopelns tajā, ka cilvēks laimējis? samaksājis ar savu naudiņu, par kuru nodokļi jau vienreiz tā kā atvilkti

 10. Beidzot tiek darīts viss, lai cilvēki neaizrautos ar azartspēlēm. Varturu lēmumi, kā jau tas mūsu brīnumzemē pierasts, šūpojas kā puņķis uz drāts. Vienkārši- nodokļa ieviešana samazinās ieņēmumus no loterijām.Ja nopietni, tad 3000 eiro jau nu tiešām ir liela nauda, ko cilvēks nemaz jēdzīgi iztērēt nespēs. Uzlieciet nodokli 90% un spēlētāju nebūs! Kāpēc gan nē?

 11. Neliela korekcija! Nevis ar valsti, bet ar loekēžiem, kas sēž augstos krēslos!
  Un kad valsts sāks dalīties ar tās iedzīvotājiem! Tā ir laupīšana!

 12. Kur ir valsts nopelns vai ieguldījums tajā, ka cilvēks laimē loterijā? Vai līdzīgi kā pārdodot vienīgo nekustamo īpašumu, ja tas ir bijis īpašumā mazāk par 5 gadiem jāmaksā valstij 15%, tas nekas ka tas nopirkts par naudu kurai jau atņemti nodokļi un par tādu pašu arī pārdots, tīra apzagšana. Valsts dara visu, lai neļautu cilvēkiem uzlabot savu finansiālo situāciju, pēc tam brīnās kāpēc šeit paliek tikai pensionāri un kur pazūd lielākā daļa jaunatnes un cilvēki kursu valsts ir izglītojusi par savu budžetu. Man ļoti patīk Latvija, bet visas darbības ko redzu no valsts vadības puses ir vienkārši neadekvātas un tuvredzīgas, nekas gudrs no vadības puses nav nācis, pacelt nodokļus nav māksla. Tas pats kas pacelt minimālo algu , noņemt neatliekamo minimumu un pacelt ieņēmuma nodokli, rezultātā tiek iedots vairāk , lai būtu vairāk no kā paņemt, tādu piemēru netrūkst. Nebūtu man labi atmaksāts darbs, es sen vairs Latvijā nedzīvotu, jo vienkārši to nevarētu atļauties.

Draugiem Facebook Twitter Google+