Latvijā
Politika

Jaunais komisijas vadītājs Latvijas Televīziju pierobežā sola līdz 2019.gadam 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Rīgas domes deputāts Ritvars Jansons piedalās Rīgas domes sēdē.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrdien, 18.oktobrī, par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Ritvaru Jansonu (NA). Jaunais komisijas vadītājs uzsvēris, ka darbosies ar mērki, lai līdz 2019.gadam sabiedriskie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi būtu pieejami visā Latvijas teritorijā.

„Viens no galvenajiem jautājumiem, kam komisijā pievērsīsim pastiprinātu uzmanību, būs sabiedrisko un komerciālo mediju pārvaldība. Tāpat strādāsim pie tā, lai līdz 2019.gadam sabiedriskie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi būtu pieejami visā Latvijas teritorijā. Šobrīd sliktās apraides dēļ pierobežā un arī vairākās citās vietās Latvijā nav iespējams uztvert sabiedrisko televīziju vai radio,” atzīst R.Jansons, piebilstot, ka jau šonedēļ komisija skatīs jautājumu par nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu pieejamību.

Komisijas darbības joma ir ne tikai cilvēktiesību situācija valstī, sabiedrības integrācijas procesi, sabiedrisko mediju aktualitātes un reliģisko organizāciju darbība, bet arī dzimumu līdztiesības veicināšana, cilvēktirdzniecības apkarošana un vardarbības novēršana izglītības iestādēs. Komisija izskata cilvēktiesību un sabiedrisko lietu jomas likumprojektus, kā arī veic parlamentāro kontroli pār nozares iestāžu darbu. Komisijas darbā aktīvi piedalās ministriju un citu valsts iestāžu amatpersonas, pašvaldību darbinieki un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Iepriekš komisiju vadīja Inese Laizāne (NA).

LA.lv