Mobilā versija
+19.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Jaunais konvoja autobuss izmaksājis 290 000 eiro, pārvadās apcietinātos starppilsētu robežās

Valsts policija prezentē jauno īpaši pielāgoto konvoja autobusu – vienīgo BaltijāFoto - Valsts policija

Valsts policija piektdien prezentēja jauno īpaši pielāgoto konvoja autobusu “Iveco Crossway Line”, kas izmaksājis 290 000 eiro.

Autobuss “Iveco Crossway Line” nodots Rīgas reģiona pārvaldes Konvoja bataljona rīcībā, lai pārvadātu apcietinātās personas starppilsētu robežās. Šis ir vienīgais tāda veida autobuss Baltijā.

Jaunais konvoja autobuss aprīkots ar piecām konvoja darbinieku sēdvietām un 30 aizturēto personu vietām – 14 divvietīgās kamerās un divās vienvietīgās kamerās. Izolācijas kameru durvis ir veramas, tās līdz pusei aprīkotas ar metālu, bet augšējā daļa – restota. Katras kameras durvis aizslēdzamas ar stieņu slēdzējmehānismu.

Aizturēto novērošanai salonā izvietotas kameras, kuru ierakstus jebkurā laikā var nolasīt un pārnest uz citu datu nesēju. Tāpat, caur šīm kamerām iespējams arī tiešsaistē sekot līdzi konvojēšanas laikā notiekošajam. Salonā ir divi monitori – viens pie vadītāja un otrs pie konvoja darbinieka.

Transportlīdzeklis aprīkots ar regulējamām lūkām, uzstādīta arī atsevišķa klimata kontrole, kas nozīmē, ka gan transportlīdzekļa priekšpusē. Transportlīdzeklī ierīkotas arī labierīcības.

Būtisks uzlabojums ir transportlīdzeklī pieejamais bagāžas nodalījums, kurā pārvest apcietināto personu personīgās mantas. Iepriekš, lai nodrošinātu mantu pārvešanu līdz ar personu, bija nepieciešams papildu transportlīdzeklis, jo konvoja transportlīdzeklī nebija tam paredzētu nodalījumu.

Valsts policijas Konvoja bataljons ikdienā organizē un nodrošina aizturēto, apcietināto, apsūdzēto un notiesāto personu konvojēšanu uz īslaicīgās aizturēšanas vietām, brīvības atņemšanas vietām, tiesām, ekspertīzēm vai citām iepriekš noteiktām vietām gan Rīgas reģiona, gan starppilsētu robežās visā Latvijas teritorijā. Kopumā bataljona rīcībā ir 13 automašīnas, kuras pielāgotas personu konvojēšanai.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+