×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. jūlijs, 2016
Drukāt

Jaunais Latvijas vēstnieks ASV: nav pamata panikai par Trampa izteikumiem (7)

Foto - LETA/ReutersFoto - LETA/Reuters

Nav nekāda pamata panikai par ASV prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa izteikumiem par iespējamo ASV iesaistīšanos Baltijas valstu aizsardzībā, LNT raidījumā “900 sekundes” pirmdien sacīja jaunais Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

“Jāņem vērā, ka tā ir priekšvēlēšanu retorika. Pirms vēlēšanām ir jāieklausās katra politiķa vārdos, tomēr jāņem vērā, ka retorika mainās pēc kandidāta ievēlēšanas amatā,” sacīja Teikmanis.

Viņš arī uzsvēra, ka uz jautājumu par ASV iesaistīšanos Baltijas valstu aizsardzībā Trampa atbilde bija “jā”, ja Baltijas valstis izpilda savas saistības pret NATO. Teikmanis norādīja, ka šīs saistības tiek pildītas un jau 2018.gadā izdevumi aizsardzībai sasniegs 2% no iekšzemes kopprodukta.

“NATO līguma 5.panta saistības neviens nekad nav apšaubījis un šis pants ir viens no galvenajiem NATO pastāvēšanas garantiem. Šaubas var būt katram, bet svarīga ir rīcība. NATO Velsas samits un tam sekojušais Varšavas samits stingri apliecināja, ka ASV un NATO ir un būs Eiropas drošības garants,” sacīja Teikmanis.

Jaunais Latvijas vēstnieks ASV piebilda, ka ASV ir labi sabalansēts varas trīsstūris – izpildvara jeb prezidents, likumdevēja vara jeb Kongress un tiesu vara. “Šis trīsstūris ir labā līdzsvarā un daudzus nozīmīgus jautājumus izšķir tieši Kongress,” skaidroja Teikmanis, piebilstot, ka ASV prezidentam ir jārēķinās ar Kongresa vairākumu.

LETA jau ziņoja, ka Tramps pirms dažām dienām intervijā laikrakstam “The New York Times” uz jautājumu, vai ASV sniegs palīdzību Baltijas valstīm Krievijas uzbrukuma gadījumā, Tramps atbildēja, ka tas būs atkarīgs no tā, vai šīs valstis “ir izpildījušas savas saistības pret mums”. Viņš gan tūlīt piebilda: “Ja tās pilda savas saistības, tad atbilde ir – jā.”

Svētdien Tramps savukārt norādīja – gadījumā, ja viņu ievēlēs par prezidentu, viņš panāks, lai NATO dalībvalstis maksā par savu aizsardzību, nevis paļaujas uz to, ka izdevumus segs Savienotās Valstis.

“NATO ir valstis, kuras mūs izmanto. Ja es [būšu prezidents], ticiet man, tās maksās,” sacīja Tramps svētdien pārraidītā intervijā telekanālam NBC.

“Pieņemsim, ka valstī notiek iebrukums. Tā nav samaksājusi. Visi saka – ak, bet mums ir līgums,” klāstīja Tramps. NATO līguma 5.pants noteic, ka uzbrukuma gadījumā vienai alianses dalībvalstij pārējām valstīm tā ir jāaizstāv.

“Ja viņi nemaksā – tas nav kā pirms četrdesmit gadiem. Tas nav kā pirms piecdesmit gadiem. Tas nav kā pirms trīsdesmit gadiem. Šodien mēs esam citāda valsts,” viņš teica.

“Ir valstis, kuras nemaksā, un tas jau ir vairāk nekā NATO, jo mēs rūpējamies par Japānu. Mēs rūpējamies par Vāciju un Dienvidkoreju, un Saūda Arābiju, un mēs zaudējam it visā,” sacīja Tramps.

“Mēs vairs nevaram būt muļķu valsts,” viņš uzsvēra.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Muļķu valstij – muļķi prezidentu! Būs harmonija! Ne jau viss ir aprēķinams budžeta procentos – to būtu jāsaprot siram. Saistīt atbildi uz nopietnu jautājumu ar kaut kādiem procentiem ir galīgi stulbi. Tā kā tajās klasiskajās žīdu anekdotēs, un nav neviena, kas viņam to skaidri pateiktu.

  2. ” … Nav nekāda pamata panikai par ASV prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa izteikumiem par iespējamo ASV iesaistīšanos Baltijas valstu aizsardzībā,… ”
    ???
    Jeb aplams tulkojums no “latviešu” valodas latviešu valodā ???

  3. Pēdējais laiks nolekt…NATO eksistē , lai kaastu naudu no leticigajiem.ES- lai kolonizetu un sajauktu..Ja 25 gados valsts nav spejusi pacelties un lietas paliek sliktākas- tas nozīmē, ka neokolonizatoru pārvalde nestrādā… Un tas viss – uz demogrāfiskās katastrofas fona..

  4. nekādu latvijas aizstāvību noasv puses nav ko gaidīt .pēdējais laiks latvijai izstāties no nato ,to pierāda visas to operācijas. kamēr nato gaidīs uzbrukumu no ausrumiem, es būs pati sabrukusi notiks terora akti utt.francijā ,vācijā ,beļģijā un citur saujiņa nemiernieku terorizē visu sabiedrību.asv to tikai gaida kad plūdīs naudiņa no apstulbotajiem letiņiem

Draugiem Facebook Twitter Google+