×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. oktobris, 2012
Drukāt

Jaunais “Otello” – klasisks un laikmetīgs


ReklāmfotoReklāmfoto

Pasaulē slavenākais stāsts par mīlestību un greizsirdību – “Otello” – 18. oktobrī piedzīvos pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā (LNO). Izcilā Krievijas horeogrāfe Alla Sigalova oriģinālā baleta izrādē jeb horeogrāfiskās ainās pēc Viljama Šekspīra traģēdijas motīviem apvienojusi klasisko un laikmetīgo baletu, Baha mūziku un 20. gs. komponistu Jana Ksenaka un Aveta Terterjana skaņdarbus. 


 

Starptautiski atzītā Krievijas māksliniece horeogrāfe Alla Sigalova ar LNO baleta trupu sadarbojas jau otro reizi – iepriekš pazīstamā horeogrāfe radījusi dejas koncepciju iestudējumā “Dzeltenais tango” un “Bolero”. LNO baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis cer, ka arī jaunā izrāde, kas ir viens no šīs sezonas gaidītākajiem notikumiem, tāpat kā iepriekšējie Sigalovas darbi pulcēšot pilnu skatītāju zāli.

Artūrs Maskats, LNO direktora padomnieks mākslinieciskajos jautājumos, atklāj, ka muzikālo pavadījumu izrādei izvēlējusies pati A. Sigalova, piešķirot izrādes skaņu celiņam patstāvīgu vērtību.

Greizsirža Otello lomā redzēsim divus māksliniekus – talantīgo amerikāņu izcelsmes dejotāju, Grācas baleta solistu Seržu Derošu, kā arī LNO baleta zvaigzni Alekseju Avečkinu, kurš izrādes tapšanā piedalījies arī kā vienīgais horeogrāfes A. Sigalovas asistents.

Pati horeogrāfe aicina skatītājus viņas veidoto “Otello” novērtēt vismaz divreiz, titullomā baudot gan Deroša, gan Avečkina sniegumu, jo horeogrāfija un izpildījums katrā no tām būšot atšķirīgs. Viesis S. Derošs uzsver: lai iejustos Otello ādā, bijis nepieciešams atsaukt atmiņā bērnības traumas.

Iestudējumā būtisku lomu izpildīšana uzticēta jaunajiem baletdejotājiem, kuri tikai nesen beiguši skolu. Baleta izrādē Dezdemonas lomu izdejos Alise Prudāne, Iļana Puhova, Ieva Rācene, Jago – Aleksandrs Osadčijs, Andris Pudāns, Kasio – Arturs Sokolovs, Arturs Skuteļskis, Emīlijas lomu izpildīs Evelīna Godunova, Nataļja Lipska, Bjankas – Sabīne Guravska, Annija Kopštāle, Rodrigo – Ringolds Žigis, Arturs Skuteļskis.

A. Leimanis uzsver – LNO baleta trupas un izcilās horeogrāfes sadarbībā ir tapis mākslas darbs. “Iestudējumā laikmetīgais saplūst ar klasisko, vēlreiz atgādinot, ka īstas vērtības ir mūžīgas, tāpat kā cilvēks un viņa instinkti,” vērtē LNO baleta mākslinieciskais vadītājs. Savukārt A. Sigalova teic – viņas veidotais “Otello” vēsta par cilvēka sajūtām – mīlestību un greizsirdību. “Tas, kurš nekad nav bijis greizsirdīgs, visticamāk, nekad nav arī no sirds mīlējis,” pauž slavenā horeogrāfe. Kopumā 2012./2013. gada sezonā “Otello” divu cēlienu baleta izrāde būs skatāma sešas reizes.

 

UZZIŅA

Horeogrāfe – Alla Sigalova.

Scenogrāfs – Andris Freibergs.

Kostīmu māksliniece – Kristīne Pasternaka.

Gaismu mākslinieks – Dmitrijs Budkins (Krievija).

Videomāksliniece – Ineta Sipunova.

Izrādes: 18., 19.X 19.00; 15., 17.XI 19.00; 13.XII 19.00.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+