×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Jaunais PA valdes loceklis atzīst, ka esot tikai “tehnisks” darbinieks līguma parakstīšanai (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Lai arī nesen amatus pametušo kolēģu izveidoto “Citadeles” līgumu vēl nav izlasījis, tomēr esot gatavs to parakstīt, šovakar intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” sacīja nule par Privatizācijas aģentūras (PA) otro valdes locekli izvēlētais Ģirts Freibergs.

Freibergs intervijā neslēpa, ka esot izvēlēts kā “tehnisks” darbinieks līguma parakstīšanai. Laika trūkuma dēļ topošais valdes loceklis vēl bankas pārdošanas līguma tekstu neesot izskatījis, bet izteicās, ka tas gan Latvijas valstij, gan iedzīvotājiem būšot visizdevīgākais, neskatoties uz plašo kritiku, ko saņēmušas tā detaļas.

Līgumā noteiktā “Citadeles” cena esot varējusi būt izdevīgāka, ja pircējam netiktu uzliktas saistības divus gadus banku nepārdot, uzskata Freibergs. Kopumā viņš par izveidojušos situāciju ar bankas pārdošanu neesot apmierināts un norāda, ka tā Latvijai neliekot izskatīties labi ārvalstu investoru acīs.

Freibergs uzskata, ka bankas pārdošanas līgumam jābūt parakstītam, kamēr vēl pie varas ir esošā valdība. Tai pat laikā viņš uzsvēra, ka darījuma noslēgšanu nekādā gadījumā nedrīkstot sasteigt un galu galā jaunās valdības sastāvs īpaši neatšķiršoties no esošās.

Jau ziņots, ka Freibergs amatam PA valdē esot izvēlēts savas lielās pieredzes dēļ.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem Freibergs “Citadeles” padomē bija no 2010.gada septembra līdz 2012.gada jūnijam. Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Freibergs 2012.gadā pameta “Citadeles” padomes locekļa amatu, lai sāktu darbu AS “Diena” valdē. “Firmas.lv” dati liecina, ka šajā amatā viņš darbojās nedaudz vairāk kā gadu – līdz 2013.gada augustam.

Iepriekš no 2009.gada līdz 2010.gadam Freibergs bija SIA “Creditinfo Latvija” valdes priekšsēdētājs. Savukārt 20.gadsimta deviņdesmito gadu beigās viņš darbojies bankas “Land” padomē un valdē, kā arī bijis šīs bankas dalībnieks.

Patlaban Freibergs nav neviena uzņēmuma dalībnieks vai amatpersona, liecina “Firmas.lv” dati.

Biznesa sociālajā tīklā “Linkedin” Freibergs norādījis, ka ir menedžeris uzņēmumā “Proventus Farms Pluss”, kas nodarbojas ar lauksaimniecības dzīvnieku barības ražošanu un graudu, sēklu, neapstrādātas tabakas un lopbarības vairumtirdzniecību. Tāpat viņš darbojas Aivaram Freibergam piederošā uzņēmumā “Drandis”, kas nodarbojas ar elektrisko velosipēdu tirdzniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti, cik izdevīgs šis paraksts būs pašam Freibergam, ja jau stājies amatā tikai parakstīt vienu dokumentu? Varbūt varēja no patvertsmes paņemt bomzi, lai paraksta- iznāktu lētāk un beigās varētu arī kādu iesēdināt.

Draugiem Facebook Twitter Google+