×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. aprīlis, 2013
Drukāt

Jaunais putnu gripas vīruss H7N9 Ķīnā prasījis 24 cilvēku dzīvības

Foto -LETAFoto -LETA

Jaunais putnu gripas vīruss H7N9  Ķīnā ir prasījis jau 24 cilvēku dzīvības,  pirmdien vēstīja valsts ziņu aģentūra “Sjiņhua”. Apstiprināto cilvēku inficēšanās gadījumu skaits ir pārsniedzis 120.

Par pirmajiem cilvēku inficēšanās un nāves gadījumiem Ķīnā paziņoja Nacionālā veselības un ģimenes plānošanas komisija 31.martā. Šie gadījumi konstatēti valsts lielākajā pilsētā Šanhajā un  un tās tuvumā esošajās Džedzjanas, Dzjansu un Aņhujas provincēs. Vēlāk inficēšanās gadījumi konstatēti arī galvaspilsētā Pekinā un citur valstī. Viens inficēšanās gadījums konstatēts Taivānā, bet šis cilvēks  ar H7N9 inficējies, apmeklējot kontinetālo Ķīnu.

Šis   putnu  gripas vīrusa paveids iepriekš nebija pārnests uz cilvēkiem, un pret to vēl nav izstrādāta vakcīna.

ANO Pasaules veselības organizācija (WHO) ir paziņojusi, ka nav nekādu pierādījumu par to, ka šis vīruss būtu pārnests no cilvēka uz cilvēku. Tiek uzskatīts, ka cilvēki ar to inficējas tiešos kontaktos ar inficētiem putniem.

Vairākas Ķīnas pilsētas, tostarp Šanhaja,  H7N9   dēļ ir apturējušas dzīvu mājputnu tirdzniecību.

Ķīnas valsts mediji aicina iedzīvotājus turpināt vistas gaļas lietošanu uzturā, lai atbalstītu putnkopību, kas jaunā vīrusa dēļ cietusi lielus zaudējumus.

Ķīna ir starp valstīm, kuras visvairāk apdraud   putnu  gripa, jo Ķīnā ir vairāk mājputnu nekā jebkurā citā valstī un lauku rajonos tie bieži atrodas tuvu cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+