×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Jaunais Rīgas teātris vēl vismaz pusotru gadu nepārcelsies

Foto: A4D.lvFoto: A4D.lv

Pārlieku dārgu būvdarbu piedāvājumu dēļ joprojām nav sākusies Tabakas fabrikas pārbūve Jaunā Rīgas teātra vajadzībām, tādēļ vēl vismaz līdz 2016. gada vidum Jaunais Rīgas teātris izrādes spēlēs vecajās telpās Lāčplēša ielā, šodien ziņo portāls lsm.lv.

“Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) tikmēr cer vēl vienoties ar potenciālajiem būvniekiem par iekļaušanos divarpus miljonu eiro vērtajā pārbūves tāmē, ko līdzšinējie piedāvājumi krietni pārsniedz, Latvijas Radio korespondentei Mārai Rozenbergai atzinis VNĪ vadītājs Mārtiņš Tols.

Par tukšās Tabakas fabrikas ēkas pielāgošanu Jaunajam Rīgas teātrim uz remonta laiku tika nolemts jau 2012. gada beigās, un pašlaik tur jau pilnā sparā bija jārit būvdarbiem. Mārtiņš Tols skaidro, ka neviens no astoņiem potenciālajiem būvniekiem nav spējis iekļauties pārbūvei atvēlētajos 2,6 miljonos eiro. Lētākais piedāvājums tāmi pārsniedz par vairāk nekā miljonu. Ar diviem būvniekiem, kas iekļuva otrajā kārtā, tagad sāktas sarunas par iespēju samazināt cenu, jo ir aizdomas par nepamatotu sadārdzinājumu, raksta lsm.lv.

Tikmēr vismaz vēsturisko telpu pārbūves projektēšana pagaidām rit raiti. Pabeigts pārbūves mets, februāra beigās jānodod skiču projekts, līdz rudenim – tehniskais projekts.

Ja neievilksies arī šis būvdarbu iepirkums, Lāčplēša ielas mājā celtnieki varētu sākt rosīties nākamvasar. Pie nosacījuma, ja būs gatava Tabakas fabrika.

Pēc JRT uz Tabakas fabrikas radošā kvartāla apdzīvošanu jau pretendē Latvijas Kultūras akadēmija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+