×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Tev ir kolosāls jaunais skolotājs? Piesaki konkursā! (2)

Jaunais_skolotajs

Šoreiz konkursu atbal­stīs arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Līdz 15. aprīlim (pasta zīmogs) gaidīsim vēstules par izcilākajiem jaunajiem skolotājiem, kuri skolā pavadījuši pirmos divus darba gadus. Pieteikt skolotājus konkursam var gan klases kolektīvi, gan individuāli skolēni, skolēnu vecāki, jaunā skolotāja kolēģi vai arī pats jaunais skolotājs. Tāpat jaunos pedagogus balvai var izvirzīt nevalstiskas organizācijas, rajona un pilsētas izglītības pārvalde vai departaments.

KONKURSA NOLIKUMS

KONKURSA ANKETA INTERNETĀ

Pieteikums jāsūta “Latvijas Avīzei” Rīgā, Dzirnavu ielā 21, pasta indekss LV-1010 ar norādi “Konkurss “Jaunais skolotājs””. Pieteikt skolotāju konkursam jau tuvākajā laikā varēs arī mājas lapā www.la.lv, kur būs atrodams arī konkursa nolikums. Pretendentus izvērtēs komisija piecu cilvēku sastāvā, kurā būs gan fonda, gan arī “Latvijas Avīzes” un IZM pārstāvji.

Uzvarētājus paziņosim 20. maijā. Pieci konkursa laureāti saņems “Latvijas Avīzes” un Latvijas Izglītības fonda atzinības rakstu un piemiņas balvu, bet divi konkursa uzvarētāji saņems arī Latvijas Izglītības fonda stipendijas – 600 eiro katrs. Konkursa mērķis ir popularizēt jauno skolotāju pirmo darba gadu pieredzi, iepazīstināt sabiedrību ar jauno skolotāju darba pieredzi un problēmām, paaugstināt skolotāja amata prestižu.

Sazinājos ar diviem 2012. gada laureātiem, lai noskaidrotu, kā viņiem klājas. 2012. gada konkursa uzvarētājs Jānis Ikstens turpina mācīt fiziku Rugāju novada vidusskolā. Pirms diviem gadiem Jānis intervijā “Latvijas Avīzei” atklāja, ka priecājas strādāt sev tīkamu darbu, dzīvojot laukos, tuvu pie dabas. “Esmu apmierināts ar darbu skolā un dzīvi laukos. Re, šodien bija brīvāka diena. Jau uzsāku pavasara darbus: sūknēju prom ūdeni. Dažreiz gan nākas domāt par nākotni. Kad dzirdu, ka lauku vidusskolas likvidēšot, tad jāsāk domāt, vai Rugāju vidusskolā man vēl būs darbs.”

Pelēču pamatskolas skolotāja Sandra Kozere 2012. gadā konkursā “Jaunais skolotājs” ieguva “Latvijas Avīzes” speciālbalvu par aktīvu iesaisti pagasta kultūras dzīvē. Arī Sandra joprojām strādā tajā pašā skolā – māca latviešu valodu, matemātiku, kā arī audzina bērnus skolas internātā, vada skolēnu ārpusstundu darbu un konsultē skolēnu pašpārvaldi. “Man vēl arvien patīk darbs ar skolēniem ne tikai klasē, bet arī ārpus stundām. Patīk kopā ar bērniem organizēt dažādus pasākumus,” stāsta Sandra. “Dažkārt gan uznāk drūmi brīži, kad domāju, vai esmu īstajā vietā, taču kopumā skolā man patīk. Iet kaut kur bļaustīties par to, ka alga maza, būtu tikai nervu bojāšana. Priecē, ka pēdējos gados skolā nesamazinās bērnu skaits.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Parakstu vākšana bērnu aizsardzībai
    «Dzimta» Referendums

    Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā — par homoseksuālisma propagandas aizliegšanu bērniem. 2013. gada 9. decembrī oficiāli tiek sākta parakstu vākšana par grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Savu parakstu var nodot līdz 2014. gada 30. septembrim.

    • Vispirms jātiek vaļā no vecajiem – godājamajiem pensionāriem, tikai tad jaunie varēs kaut kur piedalīties.
      Kas viņiem atbrīvos ceļu?! Izskatās – Druviete to nedarīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+