×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Jaunais tieslietu ministrs kardināli pārveidos Valsts valodas centru (3)

rasnacs

Tieslietu ministra amatam izvirzītais Dzintars Rasnačs no Nacionālās apvienības kardināli plāno pārveidot Valsts valodas centru.

Rasnačs piektdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” to nosauca par vienu no savām prioritātēm ministra amatā.

“Manas prioritātes ir Latvijas kā nacionālas valsts interešu aizstāvēšana Eiropas Savienības likumdošanas procesā, tiesu darba uzlabošana, ja tieši runājam par ātrāku, ekonomiskāku procesu, maksātnespējas jautājumi, dalītā īpašuma jautājumi, kas skar vairākus simtus tūkstošus Latvijas iedzīvotāju un prioritāte ir Valsts valodas centra kardināla pārveide un uzlabošana,” stāstīja kandidāts.

Rasnačs uzskata, ka Valsts valodas likuma pārkāpumi ir ļoti izplatīta parādība un VVC darbība prasa rūpīgu izpēti.

“Šodien nevaru pateikt, kurā apstāklī ir galvenā problēmas sakne. Pārkāpumi ir ļoti izplatīti gan tirdzniecībā, gan reklāmā. Mēs saņemam regulāras iedzīvotāju sūdzības par to, ka uzraksti ir svešvalodās. Tie ir visizplatītākie pārkāpumi,” sacīja tieslietu ministra amata kandidāts.

Valsts valodas centrs ir Tieslietu ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas nodrošina latviešu valodas saglabāšanu, aizsardzību un attīstību.

Balsojums par jauno Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) valdību plānots 5.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. … Vai kardinala VVC parveidosana Rasnacam nozime tikai ‘centra parvaldes uzlabosana’…’rupiga izpete … ‘ ?

    .. Cerams, ka ne … un notiks konsekventa VVC pienakuma izpilde: valodas likumu aktuala izpilde – ‘ … latviesu valodas saglabasanu, aizsardzibu un attistiba …’ visas valsts attistibai vajadzigas sferas … !!!!

  2. nekāda valodas centra „kardinālā” pārveidošana nevar dot pozitīvus rezultātus tādā Valstī, kurā 50 gadus ir valdījis okupācijas režīms, likvidēti nacionālie patrioti un iepludināts nesamērīgi liels skaits ekspansīvu un integrācijai nepakļāvīgu migrantu, – bet arvien vēl netiek veikta šo okupācijas seku konsekventa likvidācija, – militāristu un Valstij nelojālo civilistu starptautiski likumīga izraidīšana.
    P.S. Ir jāņem vērā, ka Kirhenšteina pēcnācēju līgums ar okupētājvalsti par tās militāristu un viņu ģimeņu palikšanu Latvijā ir tik pat nelikumīgs, cik nelikumīgs bija pats Kirhenšteins okupācijas sākumā un viņa pēcnācēji (LPSR AP) okupācijas beigās!

  3. kopā ar Mūrnieci…

Draugiem Facebook Twitter Google+