×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
4. aprīlis, 2017
Drukāt

Jaunais vadītājs komentē valsts pārvaldē atlaižamo skaitu (9)

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Foto - LETAValsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Foto - LETA

Patlaban nosaukt valsts pārvaldē atlaižamo darbinieku skaitu būtu populistiski, šodien pēc iecelšanas Valsts kancelejas direktora amatā žurnālistiem sacīja Jānis Citskovskis.

Viņa priekštecis amatā Mārtiņš Krieviņš gada sākumā nāca klajā ar paziņojumu, ka trīs gadu laikā valsts pārvaldes reformu rezultātā darbu varētu zaudēt aptuveni 7% ierēdņu jeb no pieciem līdz septiņiem tūkstošiem cilvēku. Daļa būtu arī brīvās vakances, kas esot aptuveni trīs tūkstoši.

Jaunais Valsts kancelejas vadītājs atzina, ka viņa prioritārais uzdevums būs valsts pārvaldes reforma. Šis uzdevums arī kalpojis kā iemesls, kas motivējis atsaukties Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) piedāvājumam vadīt Valsts kanceleju.

“Lēmums ieņemt amatu nebija viegls un termiņš, lai par to izlemtu, tiešām bija īss, bet es saskatīju iespēju savā karjeras attīstībā, turklāt paveikt valsts pārvaldē to, par ko pats iepriekš esmu domājis un runājis. Es saredzu iespēju, ka varēšu būt valsts pārvaldes reformu virzītājs,” norādīja jaunieceltais Valsts kancelejas direktors.

Citskovskim neesot bažu par to, ka viņš nevarētu sastrādāties ar premjeru, jo pēc sarunas ar Kučinski abi secinājuši, ka viņiem ir līdzīgs redzējums par valsts pārvaldes reformu plāna izpildi.

“Tās būs reālas un īstenojamas valsts pārvades reformas – birokrātijas mazināšana, procedūru pārskatīšana, ierēdņu skaita mazināšana, vadītāju motivēšana, atalgojuma reforma u.c. Viss šis jautājumu kopums ir iezīmēts esošajā reformu plānā, bet šis plāns ir uzlabojams, lai to varētu īstenot,” uzsvēra Citskovskis.

Vaicāts par darbinieku skaita samazināšanu valsts pārvaldē, Citskovskis norādīja, ka kopumā valsts pārvaldes reformu plāns skar aptuveni 58 000 cilvēku, tomēr viņš atturējās nosaukt skaitu, ar cik darbiniekiem plānots pārtraukt darba attiecības.

“Vispirms ir jāveic detalizētāks izvērtējums, par cik cilvēkiem iespējams samazināt valsts pārvaldi. Tagad nosaukt konkrētu skaitli būtu bezatbildīgs populisms,” atzina jaunais Valsts kancelejas direktors.

Viņš solīja jau pirmajā darba dienā ķerties klāt valsts pārvaldes reformu plāna izvērtēšanai un pilnveidei, lai valsts pārvaldi padarītu efektīvu, atbildīgu un elastīgu. “Jautājums ir par to, kā šos principus ieviest dzīvē. Esmu pārliecināts, ka jāvirzās no runāšanas un plānu rakstīšanas uz reālām reformām,” sacīja Citskovskis.

Viņš ir gatavs pārskatīt un papildināt iepriekšējā Valsts kancelejas direktora Mārtiņa Krieviņa izstrādāto valsts pārvaldes reformu plānu. “Krieviņa piedāvātajam plānam trūkst vairākas būtiskas detaļas, lai to varētu īstenot. Šo plānu nepieciešams detalizēt,” pauda Citskovskis. Viņš gan neprognozēja, kad varētu izstrādāt papildinātu valsts pārvaldes reformu plānu, tomēr to plānots izdarīt tuvāko mēnešu laikā.

Vaicāts, vai pieredze darbā Iekšlietu ministrijā (IeM) viņam ļauj saskatīt nepieciešamās reformas IeM un citās ministrijās, Citskovskis atzina, ka visās ministrijās ir veicamas reformas, tomēr katrā ministrijā situācija ir specifiska.

Citskovskis Valsts kancelejas vadītāja amatā stāsies 7.aprīlī. Tad arī viņš uzņemsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja amata konkursa kandidātu atlases komisijas vadītāja pienākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Un ko šie atlaistie darīs pēc tam? … viņi neko nemāk, jo neko citu kā sēdēt pie datora viņi neprot: Word, Excel, Powerpoint … A4 lapas … tā ir viņu ikdiena. Pie tam vēl prot sakarīgi runāt, bet iznākums nav nekāds … atlaist birokrātu, tā būtu ”brīvlaišana” …

 2. Un ko šie atlaistie darīs pēc tam? … viņi neko nemāk, jo neko citu kā sēdēt pie datora viņi neprot: Word, Excel, Powerpoint … A4 lapas …

  • Te nu mēs redzēsim cik ļooti šos budžeta parazītus grib un sāks grābt un savākt privātie biznesi kā to mums Kučinskis skaidro kapēc viņiem jāpalielina algas.Bet ir vairāk kā skaidrs,ka Citskovskis dies zina kad samazinās tos darmojedus un par cik.Varbūt tikai tik cik ir vakantās vietas un tiek tā nauda sadalīta savā starpā.

 3. Kučinski! Kad strādāsi? Ne tikai ierēdņi jāsamazina, bet arī deputāti un ministrijas. Jāierobežo gansu , gulbju ka arī pārējo krējuma ēdēju algas! Jāierobežo astronomiskās pensijas, kuras ir 19000, 17000. Strādā kučinski! Vai arī dibenu nost no kebļa!

 4. Šitie pretīgie,..,standarta ,birokrāta utt.meli.Viņam esot populisms pateikt cik ir lieku ierēdņu.Ko tu neteiksi,ja tas jau bija apzelēts vēl Dombrovska laikā?Cik tad gaDIŅUS VĒL TO APSŪkāsiet Citskovski?Abie redz ar Kučinski domas sakrīt utt.Ak Dievs,protams,jo taču abi Ntos gadus jau mīcās paši pa birokrātijas purviem.No tiesas pretīgi,zemiski,jo Krieviņam neļāva Kučinskis strādāt !!Kā kompartijā,visi domā vienādi .Tagad Kučinskis varēs parakstīt jebkuru bumāgu arī bez Citskovska!Čoms vēl nav pat sācis strādāt,bet Kučinskis jau slavē un avansā zibsnī ačeles pretim viņa “spīdošajām”Ietaupīs elektrību!
  KAD mēs tiksim vaļā no PSRS reliktiem un paražām,no Kučinskiem,vējoņiem,lembjiem,urbjiem,amerikiem utt?

 5. Jāsamazina ir ne tikai ierēdņu,bet arī ministriju skaits! Tās varētu atkal būt,kā Ulmaņlaikā un šodien Briselē-desmit vai augstākais vienpadsmit,kā to jau 2008.gadā,tuvākajā nākotnē,bija ieplānojis Ivars Godmanis,bet realizējuši igauņi.Neaizmirsīsim,.ka,piemēram,Rumānijā un Ungārijā,valstīs ar pieckārt lielāku iedzīvotāju skaitu ir tikai astoņas ministrijas!Bet bagātajās Šveicē un Luksemburgā-pat tikai septiņas!
  Ko piemēram,ir devusi atsevišķa Veselības ministrija ar tās septiņiem departamentiem un vairākiem simtiem (kopā ar Nacionālo veselības dienestu)ierēdņu,ja pirmskara Latvijā pilnīgi pietika ar vienu pašu Veselības departamentu un septiņpadsmit ierēdņiem,Tautas labklājības ministrijas sastāvā,kad nebija ne rindu,ne kvotu,ne kukuļu ārstiem. Šodienas Veselības ministrija nav spējīga ne ieviest e-veselību,ne atjaunot visās ES valstīs pastāvošo obligāto veselības apdrošināšanu,ne arī apturēt zāļu cenu straujo kāpumu un samaksāt ārstiem par pārstrādātajām virsstundām.

 6. ierēdnis mūžīgais Atbildēt

  rokas nost no valsts pārvaldes klerkiem, vienmēr vajag padomāt kas sekos

 7. Beidzot sāks atlaist! Turam īkšķus.

 8. pagaidām izklausās saprātīgs. ja mēģinās pārāk īsināt, pašu noīsināsim ! vietā jau neviens neko nepiedāvā , lielveikali ar minimālo algu vai aizbraukšana uz ārzemēm. kas notiks ar Latvijas valsti, migranti no Āfrikas & Āzijas glābs ?

Draugiem Facebook Twitter Google+