×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Jaunajā “Čigānmeitēna Ringlas” uzvedumā sastopas Ādamsons un Zandere

Publicitātes fotoPublicitātes foto

3. decembrī mūzikas namā “Daile” pirmizrādi piedzīvos muzikāla pasaka mazajiem skatītājiem – Erika Ādamsona, Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes “Čigānmeitēns Ringla”, vēsta producente Anita Lūsēna.

Iestudējuma “Čigānmeitēns Ringla” libreta pamatā ir Erika Ādamsona skanīgie panti un Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes jaunradītas dziesmas. Izrādē darbosies pieci lomu atveidotāji un īpaši aizraujoši būs vērot aktieru pārtapšanu vairākos tēlos, kuri izrādē pēc libreta kopumā atveidos divpadsmit lomas.

Erika Ādamsona “Čigānmeitēns Ringla” ir jau vairākām paaudzēm atpazīstams darbs, un jaunais skatuviskais inscenējums mazajiem skatītājiem rosinās izprast valodu, saskatīt sakritības, mudināt līdzi domāt un izvērtēt darbības situācijas. Izrāde iecerēta bērniem pirmsskolas vecumā, skolas bērniem un ģimenes apmeklējumiem, norāda producente.

Komponists Jānis Lūsēns stāsta par jauno darbu: “Pirmoreiz lasot šo darbu, iztēlojos to kā izrādi bērniem. Laikā, kad katrs bērns iebāzis savu degunu mobilajā tālrunī vai datora draudīgajās dzīlēs, ir svarīgi atgādināt, ka ir arī rotaļas, stāsti, kuros ar fantāzijas un iztēles palīdzību mēs varam būt jebkas un nokļūt jebkur. Tāds arī ir šis stāsts – sapnis, kurā aktieri ar vienkāršiem, atraktīviem paņēmieniem kļūst gan par visdažādākajiem cilvēkiem, gan dzīvniekiem un ar savu meistarību spēj pārvērst nakti par dienu un ziemu par vasaru. Ļoti ceru – tāds arī ir izrādes mērķis –, ka šis skatuves darbs atgādinās bērniem, cik jautra un pasauli izzinoša var būt rotaļa.”

Pārdomās par Ringlu un iestudējumu dalās arī dzejniece Inese Zandere: “Eriks Ādamsons, dzejoļus rakstot, labprāt spēlējās ar senākos laikos rakstītiem dzejoļiem, dziesmām, leģendām, un es ticu, ka viņš mīļuprāt atvēl mūsu spēlēm savu Ringlu, Miku un Riču. Ringla ir ziņkārīga, attapīga, droša, jāspēj tik turēties līdzi. Tomēr arī Ringla neprot uzreiz atrast savu īsto soli, lai ceļojums pa meža takām raiti ritētu uz priekšu. Skudras solītis viņai ir par sīku, lāča – par platu… Un te nu es varēju nākt palīgā, izdomājot Ringlas soļu rotaļu. Arī no meža cūku tiesas ir vieglāk aizbēgt ar skriešus-mukšus rotaļu, bet ar lācēniem sadraudzēties, dancojot lāču polku un dziedot lāciski. Bet vai visi zina, ka valodā, ko mēdzam saukt gan par čigānu, gan par romu valodu, “ričh” nozīmē lācis? Re, no kurienes tas Riča vārds ir nācis!”

Iestudējuma režisore – Paula Pļavniece, scenogrāfe – Marija Rozīte, kostīmu māksliniece – Ieva Veita, horeogrāfe Katrīna Albuže. Lomas atveidos Baiba Neja, Liena Šmukste, Artūrs Putniņš, Kaspars Pūce, Mārtiņš Upenieks. Teju visu izrādi papildinās Jāņa Lūsēna radītās dziesma un mūzikas skaņas, atainojošas pasakas varoņu darbības un vidi.

Izrādei tapusi programma ar dažādām spēlēm, atjautības uzdevumiem un CD, kurā ierakstītas izrādes visas desmit dziesmas.

Pirmizrāde 3. decembrī plkst. 18, nākamā izrāde notiks 11. janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+