×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Jaunajā gadā – jauns kalendārs

kalend2_202

Ar Adventes laiku sākas jauns baznīcas gads, tāpēc der ielūkoties jaunajos kalendāros. Apgāds “Katoļu baznīcas vēstnesis” ir izdevis “Katoļu kalendāru 2013”. Romas pāvests Benedikts XVI oktobrī izsludināja Ticības gadu, kas turpināsies līdz nākamā gada novembra beigām.

 

Atbilstīgi šai ievirzei kalendāra mākslinieks uz vāka atgādinājis vārdus no Lūkas evaņģēlija, kur Marija sarunā ar eņģeli saka: “Redzi, es esmu tā Kunga kalpone, lai notiek ar mani pēc tava vārda.”

Gadagrāmatā ir Rīgas metropolijas katoļiem obligāti svinamo svētku saraksts, kā arī daudz citu vērtīgu uzziņu. Interesanta lasāmviela ir sarunas ar priesteriem, ielūkošanās vēsturē, raksti par kristiešiem pasaulē un padomi laimīgai ģimenes dzīvei.

kalend1_20

Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) par 2013. gada lozungu ir izvēlējusies vārdus no Vēstules ebrejiem: “Mums šeit nav paliekamas pilsētas, bet mēs meklējam nākamo.” Gadagrāmatā LELB arhibīskaps Jānis Vanags, bīskapi Einārs Alpe, Pāvils Brūvers un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas arhibīskaps Elmārs Ernsts Rozītis apcer dzīvi saskaņā ar šo lozungu.

Gadagrāmatā ir arī sadaļa, kur šajā gadā septiņi amatā ievestie jaunie garīdznieki stāsta par pamudinājumu kalpot. Mēs, “LA” saime, priecājamies, ka viņu vidū ir arī mūsu kolēģis – laikraksta maketētājs Ivars Cišs, kurš par palīgmācītāju ordinēts 2012. gada augustā un kalpo Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes draudzē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+