Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Jaunajā Turcijas konstitūcijā tikšot garantēts laicīgums

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ahmets Davutolu

Turcijas jaunajā konstitūcijā, kuras projekts šobrīd tiek izstrādāts, tiks garantēts sekulārisms,  sola premjerministrs Ahmets Davutoglu.

“Sekulārisms būs iekļauts jaunajā konstitūcijā, kuru mēs izstrādājam, kā princips, kas garantē pilsoņu reliģijas un ticības brīvību un nodrošina, ka valsts ir vienādā attālumā no visām ticību grupām,” sacīja premjers. Pie varas esot Taisnīguma un attīstības partijai (AKP), Turcijas sekulārais un demokrātiskais raksturs nav apspriežams, viņš uzsvēra.

Parlamenta spīkers Ismails Kahramans pirmdien paziņoja, ka Turcijai vajag reliģisku konstitūciju, ar to sabiedrībā izraisot trauksmi, ka AKP valdība vēlas islamizēt tradicionāli laicīgo valsti. Aicinājums izraisīja protestus Turcijas lielākajās pilsētās, bet Ankarā un Stambulā policija bija spiesta izmantot asaru gāzi un raidīt gumijas lodes, lai izklīdinātu demonstrantus. Kritiķi vaino prezidenta Redžepa Erdogana vadīto AKP par Turcijas laicīgo vērtību graušanu, kopš šī partija 2002. gadā nāca pie varas.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+