×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Jaunajā mācību gadā ASV darbosies 16 latviešu skolas

LETALETA

Pēc vasaras atvaļinājuma ASV šomēnes darbību atsāks 16 latviešu sestdienas un svētdienas skolas, kurās mācās ap 500 latviešu bērnu, aģentūru LETA informēja Amerikas latviešu apvienības projektu vadītāja Ilze Garoza.

Viņa norāda, ka šīs skolas vairāk nekā 60 gadus pēc to dibināšanas turpina pildīt centrālo lomu latviešu valodas un kultūras uzturēšanā Amerikas Savienotajās Valstīs.

ASV darbojošās latviešu sestdienas un svētdienas skolas ir Amerikas latviešu pašorganizācijas rezultātā izveidotas latviešu izglītības iestādes, kurās latviešu izcelsmes bērni papildus mācībām vispārizglītojošās skolās apgūst latviešu valodu un kultūru, Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju, folkloru un citus priekšmetus.

ASV darbojošās latviešu skolas nodibināja otrā pasaules kara rezultātā uz ASV emigrējušie latvieši, nodrošinot latviešu valodas un kultūras uzturēšanu otrajā, trešajā un pat ceturtajā emigrācijas latviešu paaudzē. Pēdējos gados latviešu skolās ASV arvien vairāk sāk piepulcēties neseno Latvijas izceļotāju atvases, stāsta Garoza. Papildus latviešu sestdienas un svētdienas skolām ASV darbojas arī divas vasaras vidusskolas – Garezers un Kursa -, kuras šogad pieredzējušas skolēnu skaita pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo mācību gadu.

Koordinējot un atbalstot latviešu skolu darbību ASV, Amerikas latviešu apvienības (ALA) Izglītības nozare regulāri rīko latviešu skolu pārziņiem un skolotājiem domātas tālākizglītojošas konferences un seminārus, veic Amerikas latviešu skolēnu zināšanu pārbaudījumus un organizē latviešu skolu beidzēju izglītojošos ceļojumus uz Latviju.

ALA Izglītības nozares vadītāja Andra Zommere jaunā skolas gada sākumā pateicas skolu atbalstītājiem, kā arī skolotājiem, kuri velta savu laiku, audzinot jauno paaudzi.

Zommere pauž prieku, ka beidzot jūtams arī aktīvs atbalsts no Latvijas valdības iestādēm, sevišķi Latviešu valodas aģentūras (LVA), kas atbalsta latviešu skolu darbību ārpus Latvijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+