×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. augusts, 2013
Drukāt

Jaunajā mācību gadā centralizēto eksāmenu rezultātus izsniegs ātrāk nekā šogad

LETALETA

Jaunajā mācību gadā centralizēto eksāmenu rezultāti vidusskolēniem tiks izsniegti jau jūlija pirmajās dienās, tādējādi tas notiks vēl ātrāk nekā šogad, šodien preses konferencē saistībā ar aktualitātēm jaunajā mācību gadā sacīja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntis Vasiļevskis.

 

Pašlaik tiek domāts, ka būs pašas jūlija dienas, bet vēl tiks precīzi izrēķināts, kad tieši varēs izsniegt sertifikātus ar eksāmenu rezultātiem. Viņš norādīja, ka Ministru kabineta (MK) noteikumos ir paredzēts, ka visās svešvalodās centralizētie eksāmeni notiks jau skolēnu pavasara brīvdienu laikā.

Vasiļevskis norādīja, ka šādas izmaiņas ar visām ieinteresētajām pusēm ir saskaņotas un MK noteikumi “Par valsts pārbaudes darbu norises laiku 2013./2014.mācību gadā” valdībā varētu tikt skatīti jau otrdien. Noteikumi ir iekļauti valdības darba kārtībā. Tajos noteikts, ka angļu valodas eksāmena rakstu daļa notiks 2014.gada 17.martā, bet mutiskā daļa notiks 17., 18. un 19.martā. Krievu valodā eksāmena rakstiskā daļa notiks 20.martā, bet mutiskā daļa – 20. un 21.martā. Vācu valodā pārbaudījuma rakstiskā daļa būs 19.martā, bet mutvārdu daļa – 19. un 20.martā. Savukārt franču valodā eksāmenu gan rakstiski, gan mutiski varēs kārtot 21.martā.

12.klases izglītojamajiem pavasara brīvlaiks ir noteikts pēc svešvalodu eksāmenu norises – no 2014.gada 24.marta līdz 2014.gada 28.martam.

Tāpat viņš norādīja, ka vienmēr varētu būt kāds, kuram būtu iebildumi pret eksāmenu kārtošanu jau pavasara brīvdienās, taču kopējais ieguvums no šādām izmaiņām esot krietni lielāks, jo svešvalodu eksāmenu norise esot ļoti laikietilpīga.

Šogad pavasara brīvdienās notika tikai angļu valodas centralizētais eksāmens, tādējādi sertifikātus par eksāmenu rezultātiem absolventi varēja iegūt dažas dienas ātrāk. VISC šogad 5.jūlijā izsniedza 24 222 sertifikātus par vispārējo vidējo izglītību.

Kā ziņots, šogad VISC no 94 personām saņēmis iebildumus par 115 eksāmenu rezultātiem, kas ir teju četras reizes mazāk nekā pērn. Pēc apelācijas iesniegšanas vērtējums mainīts 20 gadījumos jeb 17%. Pagājušajā vasarā VISC kopumā saņēma 424 apelācijas.

Vislielākais apelāciju skaits saņemts par obligātajos eksāmenos – latviešu valoda, matemātika un svešvaloda – saņemto vērtējumu, jo šajos eksāmenos proporcionāli ir vislielākais pārbaudījumu kārtotāju skaits.

Vissliktākie vidējie sasniegumi centralizētajos eksāmenos šogad vidusskolēniem bijuši vēsturē un matemātikā. Latvijas un pasaules vēstures eksāmenā skolēnu vidējie sasniegumi ir 37,16%, bet obligātajā centralizētajā eksāmenā matemātikā – 37,26%. Matemātikas eksāmenu šogad nav nokārtojuši 132 skolēni. Savukārt vidējie sasniegumi vislabākie ir franču valodā – 66,12%, vācu valodā – 65,92%, bioloģijā – 65,55%, krievu valodā – 64,17%, ķīmijā – 63,73%.

Savukārt obligātajā centralizētajā eksāmenā latviešu valodā vidējie rezultāti ir 55,71%, bet viens izglītojamais eksāmenu nav nokārtojis. Angļu valodas eksāmenā vidējais skolēnu sniegums ir 54,71%, bet fizikā – 53,78%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+