×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Jaunajā mācību gadā svešvalodu apgūs jau no 1.klases (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas vadītājas vietniece Edīte Olupe (no kreisās), IZM valsts sekretāres vietniece, Izglītības departamenta direktore Evija Papule un izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete piedalās IZM rīkotajā preses konferencē, kurā informē par aktualitātēm jaunajā mācību gadā.

No 1.septembra skolēni sāks pirmās svešvalodas apguvi jau no pirmās klases.

Kā šodien notikušajā preses konferencē stāstīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), izglītības iestādei par apgūstamo pirmo svešvalodu vecāku izvēlei jāpiedāvā viena no Eiropas Savienības oficiāli noteiktajām valodām.

Tomēr, kā skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietniece, Izglītības departamenta vadītāja Evija Papule, apmācāmās valodas izvēle klasē varētu notikt pēc “demokrātijas principa”. Tas nozīmē, ka apgūstamā valoda tiks izvēlēta atbilstoši vairākuma skolēnu vecāku izvēlei.

Protams, jāņem vērā arī izglītības iestādes spēja nodrošināt konkrētās valodas pedagogu, kas, izvēloties kādu netradicionālu valodu, varētu radīt grūtības, norādīja Papule.

Savukārt otrās svešvalodas apguve izglītības iestādēs, kā ierasts, sāksies 6.klasē.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča preses konferencē atzina, ka jaunajā mācību gadā īpaša uzmanība tiks pievērsta skolēnu drošībai. Tālab ir sagatavoti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas regulē izglītības iestāžu reģistrāciju, paredzot būvvaldes atzinuma nepieciešamību.

Plānots, ka IKVD pirms izglītības iestādes reģistrācijas un programmas licences izsniegšanas pieprasīs būvvaldē atzinumu par ēkas un tās telpu atbilstību drošības prasībām, lai varētu garantēt, ka tiek nodrošinātas izglītojamo tiesības uz drošu vidi.
Tāpat IKVD, izskatot sūdzības, izvērtēs drošības noteikumu ievērošanu izglītības iestādē un tās organizētajos pasākumos.

Vēl IKVD no 2015.gada vērtēs, vai par pedagogu atļauts strādāt personai, kura bijusi sodīta par tīšu kriminālpārkāpumu vai mazāk smagu noziegumu, ja sodāmība ir dzēsta vai noņemta.

Jau ziņots, ka ar 2015.gadu plānots sākt arī valsts un pašvaldību izglītības iestāžu vadītāju vērtēšanas pakāpenisku ieviešanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Apsveicama iecere, kaut arī novēlota teju vai par veselas paaudzes laiku. Lai nu izglītības ministrei pietiek gribas spēka un latviskās spīts nepieļaut studēšanu Latvijas valsts sugstskolās svešās valodās – ej tu, cilvēk, zini – sāks vēl studenti gudras grāmatas lasīt un cik tur vajag, lai viņi pa ‘sidraboto tautu laipu’ dotos studēt uz bīstamajām ārzemju augstskolām! Un pamēģini viņus pēc tam atvilināt atpakaļ ‘brist tēva dubļus’ …

  2. Ļoti labi.
    Tikai vieni kunkstēs, ka bērniem nevajag labāku dzīvi, jo paši valodas nezina.
    Otri – t.s. profesionāļi – kunkstēs, jo nebūs iespēja piepelnīties ar fakultatīvo angļu valodu no 1.klases, ko praktizē tik daudzas skolas.

  3. Kā no mātes miesām ārā ,tā kājam skriet…

  4. kad krievi saaks latviski runaat????

Draugiem Facebook Twitter Google+