×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

Jaunajā mācību gadā vidusskolēniem visi eksāmeni svešvalodās notiks martā

LETALETA

2013./2014.mācību gadā 12.klašu beidzējiem centralizētie eksāmeni svešvalodās notiks pavasara brīvlaikā martā, – to paredz šodien vadībā apstiprinātie noteikumu “Par valsts pārbaudes darbu norises laiku 2013./2014.mācību gadā”.

 

Noteikumi nosaka norises laikus valsts pārbaudes darbiem jaunajā mācību gadā tiem izglītojamiem, kuriem atbilstoši valsts vispārējās izglītības standartiem, valsts profesionālās vidējās izglītības standartam un valsts arodizglītības standartam attiecīgajā mācību gadā ir jākārto noteiktie valsts pārbaudes darbi. Tāpat arī noteikumi nosaka valsts pārbaudes darbu norises laikus izglītojamiem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nav varējuši tos kārtot noteiktajos laikos.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norāda, – lai samazinātu izglītojamo slodzi valsts pārbaudījumu laikā maija beigās un jūnijā, visu svešvalodu centralizētie eksāmeni notiks 2014.gada martā, bet 3.klases diagnosticējošais darbs ar kombinētu mācību saturu – februārī.

Saskaņā ar noteikumu projektu angļu valodas eksāmena rakstu daļa notiks 17.martā, bet mutiskā daļa – 17., 18. un 19.martā. Krievu valodā eksāmena rakstiskā daļa notiks 20.martā, bet mutiskā daļa – 20. un 21.martā. Vācu valodā pārbaudījuma rakstiskā daļa būs 19.martā, bet mutvārdu daļa – 19. un 20.martā. Savukārt franču valodā eksāmenu gan rakstiski, gan mutiski varēs kārtot 21.martā.

Svešvalodu eksāmeniem nepieciešamas vairākas dienas un tajos piedalās liels pedagogu skaits, tādēļ to norise ieplānota laikā, kas pārējiem izglītojamiem ir pavasara brīvdienas, lai netiktu traucēts pārējo izglītojamo mācību process. Svešvalodu eksāmenā tiek vērtētas izglītojamo vispārējās prasmes saprast un lietot valodu, tāpēc ir pieļaujama tā norise pirms mācību priekšmeta apguves noslēguma, kas būtiski neietekmē izglītojamo sasniegumu vērtējumu eksāmenā, akcentē IZM.

Tikmēr 12.klases skolēniem pavasara brīvlaiks ir noteikts pēc svešvalodu eksāmenu norises – no 2014.gada 24.marta līdz 28.martam.

Lai personai būtu iespējams savlaicīgi iesniegt izglītības dokumentus kādā no ārvalsts augstskolām, ir nepieciešams pēc iespējas paātrināt sertifikātu izsniegšanas termiņu. Svešvalodu eksāmenu norise 2014.gada martā dod iespēju izglītojamo svešvalodu eksāmenu darbu vērtēšanu sākt līdz ar mācību gada beigām un vispārējās vidējās izglītības sertifikātus izsniegt vairākas dienas ātrāk nekā iepriekšējā mācību gadā. 2013./2014.mācību gadā vispārējās vidējās izglītības sertifikātus paredzēts izsniegt 2014.gada 30.jūnijā, norāda ministrija.

Latviešu valodas eksāmens notiks 2014.gada 19.maijā, bet matemātikas – 23.maijā. Izvēles priekšmetos eksāmenu kārtošana sāksies 27.maijā tiem vidusskolēniem, kuri izvēlējušies eksāmenu Latvijas un pasaules vēsturē. Bioloģijas eksāmens notiks 29.maijā, ķīmijas eksāmens – 3.jūnijā, bet fizikā – 5.jūnijā.

Noteikumos arī minēti datumi, kad eksāmenus varēs kārtot tie vidusskolēni, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ to nevarēs izdarīt noteiktajos datumos. Piemēram, pirmajā svešvalodā atkārtotais eksāmens paredzēts 12.jūnijā, latviešu valodā – 13.jūnijā, matemātikā – 16.jūnijā.

Tikmēr pārbaudes darbi pamatizglītības ieguvei devītās klases skolēniem sāksies nākamā gada 21.maijā, kad notiks latviešu valodas eksāmena rakstiskā daļa. Šajā dienā un 22.maijā notiks arī latviešu valodas eksāmena mutvārdu daļa. Svešvalodā pēc izglītojamā izvēles eksāmens notiks 28.maijā un 29.maijā, bet matemātikā – 6.jūnijā. Eksāmens Latvijas un pasaules vēsturē būs jākārto 10.jūnijā.

Skolēniem, kuri nākamā gada pavasarī pabeigs 6.klasi, diagnosticējošais darbs matemātikā būs jākārto 13.maijā, bet latviešu valodā rakstiskā daļa paredzēta 7.maijā, savukārt mutvārdu daļu 6.klases skolēni varēs sākt kārtot jau no 6.janvāra. Dabaszinībās diagnosticējošais darbs notiks 20.maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+