×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

Jaunajā numurā “Charlie Hebdo” turpinās kariķēt pravieti Muhamedu; cer pārdot trīs miljonus (4)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Jau rīt iznāks Francijas satīras žurnāla “Charlie Hebdo” nākamais numurs, kas būs pirmais žurnāla izdevums pēc tam, kad pagājušajā nedēļā islāma radikāļi sarīkoja uzbrukumu žurnāla redakcijā, nogalinot 12 cilvēkus, tostarp astoņus žurnālistus. Jaunā numura vāku rotās pravieša Muhameda karikatūra.

Žurnāla “Charlie Hebdo” jaunā numura vāku, uz kura uzzīmēts raudošs pravietis Muhameds, turot rokā uzrakstu “Je Suis Charlie” jeb “Es esmu Čārlijs”, jau nopublicējuši vairāki Francijas laikraksti un starptautiskie izdevumi, tostarp ASV avīze “The Washington Post”, Vācijas laikraksts “Frankfurter Allgemeine”, Itālijas laikraksts “Corriere della Sera”, kā arī britu “The Guardian”. Šīs karikatūras autors ir “Charlie Hebdo” karikatūrs Renalds Luzjērs, kurš strādā ar pseidonīmu Luzs.

“Mēs nepadosimies. Saukļa “Es esmu Čārlijs” gars nozīmē tiesības izsmiet,” sarunā ar Francijas radio “Info” sacīja “Charlie Hebdo” advokāts Rišārs Malka. Šobrīd žurnāla “Charlie Hebdo” redakcija strādā Francijas dienas laikraksta “Liberation” redakcijas telpās (attēlā).

Iepriekš ik nedēļas “Charlie Hebdo” pārdeva 60 tūkstošus žurnāla eksemplāru, taču šonedēļ tiks izdoti aptuveni trīs miljoni žurnāla eksemplāru. “No visas pasaules esam saņēmuši vairāk nekā 300 tūkstošus pieprasījumu, un to skaits ik stundas turpina augt. Sākotnēji izdosim vienu miljonu. Pēc tam, atkarībā no pieprasījuma, vēl divus miljonus,” sarunā ar ASV raidsabiedrību “Fox News” atklāja žurnāla izdevējs Mišels Salions.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Žurnāls izdomājis, ka var labi nopelnīt uz nošauto kolēģu rēķina un 60 tūkst. eksemplāru vietā izlaidis
    5 miljonus eksemplāru. Lai arī ož pēc asinīm, bet citādi nauda paliek nauda un karikatūristi jau nebūs tie, kas te sāks par kaut ko moralizēt. Demokrātija taču!

  2. traki tie muslimi tomēr. visiem taču būtu nospļauties, ja kariķētu Jēzu Kristu.

  3. cenšas izraisit ticibu karus eiropas centrā? Atbildēt

    mošejas jau dedzina, uztaisis vel vienu slaktiņu dedzinās vel, tad sāks baznicas dedzināt atriebjoties….

    • kādi ticības kari? vis Eiropa ir sekularizējusies, tie, kas slepkavo, ir nenormāli teroristi. nav te nekādas ticību sadursmes.

Draugiem Facebook Twitter Google+