×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Jaunajā Rīgas teātrī nākamnedēļ pie skatītājiem nonāks izrāde “Muša”

micule_inese

Nākamnedēļ, 3.martā, Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisores Ineses Mičules (attēlā) iestudētais darbs “Muša”, aģentūru LETA informēja teātra reklāmas daļas vadītāja Dagnija Grīnfelde.

Dramatizējumu pēc somu rakstnieces Sofijas Oksanenas romāna “Attīrīšanās” veidojusi Andra Neiburga, iestudējuma scenogrāfs ir Gints Sippo, kostīmu māksliniece – Ieva Veita, savukārt lomās piedalīsies teātra aktieri Elita Kļaviņa, Baiba Broka, Gatis Gāga, Inga Alsiņa, Gundars Āboliņš, Jevgeņijs Isajevs un Andis Strods.

Izrādes “Muša” centrā ir Alīdes Trū dzīvesstāsts. Pretrunīgs raksturs, apslāpētas jūtas, kritiski vēsturiskie apstākļi. Alīdes izdzīvošanas cena ir nodevība. Lugas darbība risinās baltiešiem izšķirošos vēstures posmos – no 1941.gada līdz 1949.gadam un 1992.gadā.

Izrāde uzdod jautājumu, vai pagātnes noziegumam jelkad ir noilgums.

Tas, kā cilvēks nodzīvo savu mūžu, atkarīgs ne vien no laika un valsts, kurā viņš piedzimis, bet arī no viņa pieņemtajiem lēmumiem un dzīves laikā izdarītā. Izrādes režisore atklāja, ka viņu interesē tādi stāsti un dzīves situācijas, kas nav viennozīmīgas, kurās nav iespējama tikai viena patiesība vai tikai pareiza izvēle. Izrādē galveno varoņu dzīves risinās apstākļos, kad izvēles nav vispār, taču tad paliek pāri cilvēka dvēsele, kuras izturības robežu nosaka vienīgi cilvēks pats.

“Muša” pirmizrādi piedzīvos 3.martā plkst.19.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+