×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

Jaunajā Rīgas teātrī seši jauniestudējumi

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunais Rīgas teātris (JRT) jaunās sezonas sākumā piedāvās sešus jauniestudējumus.

2013./2014.gada sezonas pirmais jauniestudējums būs amerikāņu dramaturga Tenesija Viljamsa populārās lugas “Ilgu tramvajs” iestudējums, kuru veido režisore Inese Mičule. Jaunā izrāde pirmizrādi piedzīvos 12.septembrī.
Nākamais jauniestudējums būs sagaidāms jau 31.oktobrī, kad Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Laura Gundara iestudētā Džeka Džepsona luga “Rupucis”. Šajā izrādē lomās piedalīsies Iveta Pole, Inga Alsiņa-Lasmane, Ivars Krasts un Varis Piņķis. Divi brāļi ar savām sievām jauna amerikāņu dramaturga Džepsona kamerdrāmā spiesti domāt par to, kas noris ārpus ērtas, pārtikušas dzīves standarta.
Novembra sākumā skatītāju vērtēšanai tiks nodots režisora Gata Šmita darbs, kuram dots pagaidu nosaukums “Dzīvnieks”. Šī izrāde ir īpaša ar to, ka tās pamatā ir jauna latviešu oriģinālluga, kuras autore ir Agnese Rutkēviča. Izrāde top sadarbībā ar Rutkēviču. Izrādes varoņi divi brāļi, kuri pēc vairāk nekā desmit gadu nesarunāšanās cenšas atrast kopīgu valodu. Situācija kļūst nekontrolējama, kad abu brāļu vēl nenokārtoto attiecību virpulī pie viņiem ierodas abu mīļotie cilvēki. Lomas šajā iestudējumā atveidos Baiba Broka, Ģirts Krūmiņš, Andis Strods un Edgars Samītis.
Savukārt novembra beigās JRT Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Vladislava Nastavševa iestudētais Mihaila Kuzmina darbs, kuram dots pagaidu nosaukums “Peldošie, ceļojošie”. Kuzmina Sudraba laikmeta romāns ir parodija par 18.gadsimtā populāro dēku romāna žanru, vienlaikus – arī gaumīga izklaide. Tas ir stāsts par cilvēkiem, kuri negrib pieņemt ikdienas pelēko realitāti, vēlas izrauties no tās, tāpēc ir gatavi dzīvot izdomātā pasaulē. Viņi iemīlas, paši izdomā sev traģēdijas un drāmas, dara visu, lai tikai pašiem būtu prieks. Lomas izrādē atveidos Baiba Broka, Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Andris Keišs un Ivars Krasts.
Savukārt nākamā gada sākumā režisore Māra Ķimele teātra Mazajā zālē piedāvās izrādi “Dzeja”. Ķimele kopā ar aktieriem piedāvās izrādi, kura balstīta uz dažādu dzejnieku darbiem.
Tāpat nākamgad režisors Gatis Šmits iestudēs Ļeva Tolstoja lugu “Tumsības vara”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+