×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Jaunajam kim? Laikmetīgās mākslas centram visu nedēļu īpaša programma

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nedēļas nogalē ar grandiozām svinībām un muzikālās apvienības 18+ (ASV) uzstāšanos, kim? Laikmetīgās mākslas centrs jaunajās telpās Sporta ielā 2 uzņēmis vairāk nekā 3000 apmeklētāju un gatavojas Baltajai naktij, LA.lv pavēstīja centra pārstāve Elīna Sproģe.

Atklāšanas uzrunā kim? dibinātāja Zane Čulkstēna uzsvēra, ka jaunā atrašanās vieta Skanstes apkaimē un plašākās telpas ļaus kim? Laikmetīgās mākslas centram piedāvāt auditorijai vērienīgāku izstāžu klāstu, kā arī plašu izglītības programmu bērniem un pieaugušajiem. Tāpat Čulkstēna akcentēja, ka viens no kim? galvenajiem fokusiem joprojām būs Latvijas laikmetīgās mākslas atpazīstamības veicināšana starptautiskā mērogā, organizējot izstādes ārpus Latvijas.

Viens no pirmajiem soļiem ir kim? organizetā Ievas Epneres personalizstāde “Dzīvo atmiņu jūra”, kas no 16. septembra būs apskatāma “Art in General” Ņujorkā.

kim? Laikmetīgās mākslas centrā šobrīd apskatāmas trīs ārzemēs dzīvojošu latviešu mākslinieku – Edgara Gluhova, Daigas Grantiņas un Ingas Melderes personālizstādes, kuras būs atvērtas līdz 16. oktobrim.

kim? atklāšanas svinību pavadošā programma ilgs līdz 10. septembrim. Nedēļas gaitā apmeklētājiem tiks piedāvāts kuratores Maijas Rudovskas lasījums “Starp turieni un šejieni, un atpakaļ”par jaunās paaudzes latviešu māksliniekiem, kuri savu radošo darbību un karjeru laikmetīgajā mākslā veido ārzemēs (06.09. plkst. 18), ievadlekcija “Nevis koncepts, bet stāsts” mākslinieku novelēs un lasīšanas ballīte kopā ar Joannu Zielinsku un Davidu Maroto (09.09. plkst. 18 – 21), kā arī kultūras foruma Baltā nakts 2016 pasākums ar %20 (LV), Andreas Ervik (NO), Music For Your Plants (EE), Sign Libra (LV) piedalīšanos (10.09. no plkst. 18).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+