×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. maijs, 2015
Drukāt

Jaunajiem rezidentiem ārpus Rīgas maksās par 30% lielāku algu (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Uz valsts apmaksātām 200 rezidentūras vietām nākamajā mācību gadā priekšroka tiks dota tiem jaunajiem ārstiem, kuri izvēlēsies specialitāti iegūt ārpus Rīgas, aģentūrai LETA pastāstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

Šādu rīkojumu izdevis veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), lai piesaistītu speciālistus tajās vietās Latvijā, kur to trūkst.

Tāpat tie ārsti, kuri izvēlēsies rezidentūru iziet teritorijā, kas atrodas ārpus Rīgas, turpinās saņemt par 30% lielāku algu.

Kā ziņots, Belēvičs uzskata, ka valsts nekad nespēs pilnībā nodrošināt tik daudz jauno ārstu rezidentūru vietu, cik tas būtu nepieciešams.

Viņš uzsvēra, ka nav šaubu, ka jauni ārsti paaudžu nomaiņai Latvijā ir nepieciešami, bet diemžēl galvenais iemesls, kāpēc neizdodas speciālistus noturēt Latvijā un kāpēc viņi izmanto brīvas darbaspēka kustības iespējas visā Eiropā, ir nepietiekamais atalgojums.

Tas savukārt tiešā veidā ir saistīts ar veselības aprūpes budžetu, kurš proporcionāli no iekšzemes kopprodukta Latvijā ir zemākais Eiropas Savienībā, atzina ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ceru, ka šie jaunie kadri nebrauks prom no valsts pēc iegūtās izglītības Latvijā… Visur ir labi, kur mūs nav…

  2. Ļoti labi.

Draugiem Facebook Twitter Google+