×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
1. augusts, 2012
Drukāt

Jaunajiem uzņēmējiem panākumi Eiropā

Skolēnu mācību uzņēmums “Easy Do” Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē 31 valsts konkurencē cīnījās par Eiropas labākā skolēnu mācību uzņēmuma titulu un saņēma žūrijas atzinību par uzņēmuma izstrādātajiem jaunās paaudzes priekšautiem dažādām dzīves situācijām.

 

Produkcijas klāstā ir trīs dažādi jaunās paaudzes priekšauti – “Easy Clean” ērtai telpu uzkopšanai, “Easy Cook” gatavošanai virtuvē un “Easy Grill” priekšauts no nedegoša materiāla ērtai grilēšanai. Savukārt “Easy Clean” ir īpašs ar to, ka tam ir kabatas, kurās ērti var ievietot ne tikai tīrīšanas līdzekļus, bet arī “Ipod”, lai darbojoties varētu klausīties mūziku. Toties “Easy Cook” kabatas ir noņemamas un tās var izmantot kā virtuves cimdu.

Uzņēmumu “Easy Do” dibinājuši Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēni Toms Bārda un Kristīne Kleina, viņu padomdevējs ir skolotājs un ģimnāzijas direktors Andris Priekulis. Latvijas mēroga skolēnu mācību uzņēmumu finālā viņi šogad ieguva 1. vietu, tā izcīnot iespēju pārstāvēt valsts godu Eiropas finālā.

Toms Bārda stāsta, ka piedalīties Eiropas finālā bijis ļoti vērtīgi, taču bijis arī satraukums. “Bija forši pārvarēt bailes, prezentējot savu uzņēmumu – pēc tam bija laba sajūta, ka viss izdevies godam,” teic Toms.

 

Interesanti bijis arī redzēt citu valstu dalībnieku idejas, tomēr apstaigāt stendus daudz nesanāca, jo latviešu stends bija ļoti pieprasīts, bija nemitīgi jārāda un jāstāsta par produkciju. Līdz pirmajām vietām latviešiem nav izdevies tikt, jo nav bijuši tik labi finanšu rādītāji kā uzvarētājiem.

 

Par Eiropas fināla uzvarētājiem kļuva skolēnu mācību uzņēmums “Sign4Life” no Īrijas, kas izveidojis mobilo aplikāciju ērtai zīmju valodas apguvei.

“Man ir ārkārtīgi liels gandarījums redzēt, ka latviešu dalībnieki it nemaz neatpaliek no Eiropas līmeņa un kvalitātes ziņā pat ierindojas topa augšgalā,” saka A. Priekulis.

Skolēnu mācību uzņēmumu konkursu Latvijā un Eiropā rīko starptautiskais biznesa izglītības organizāciju tīkls “Junior Achievement – Young Enterprise Europe”. Skolēnu mācību uzņēmumi tiek dibināti mācību nolūkos, tie pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod savu produktu, piedalās gadatirgos.

Skolēnu mācību uzņēmumu programmā 2011./2012. mācību gadā tika reģistrēti 640 mācību uzņēmumi, no kuriem aktīvi darbojas 274. Gandrīz puse programmas dalībnieku atzinuši, ka vēlētos veidot savu īstu uzņēmumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+