×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Jaunākā informācija, cik daudziem Tezē jauniešiem joprojām nav viesģimeņu Rīgā (7)

Lūgšana no Tezē tikšanās Briselē. Foto no https://lv.wikipedia.orgLūgšana no Tezē tikšanās Briselē. Foto no https://lv.wikipedia.org

Jaunākā informācija liecina, ka viesģimenes ir atrastas apmēram 8 tūkstošiem jauniešu, kuri nākamnedēļ ieradīsies Rīgā uz Tezē Eiropas jauniešu tikšanos. Salīdzinoši – decembra sākumā -mājas bija atrastas diviem tūkstošiem. Kopumā Rīgā gaida ierodamies 15 tūkstošus jauniešu no dažādām valstīm.

“Pašlaik apmēram astoņiem tūkstošiem jauniešu vieģimenes ir atrastas. Precīzi nevaram pateikt, jo šis skaits visu laiku mainās. Anketas pieņemsim līdz 27.decembrim,” portālam “la.lv” pastāsta Tezē sagatavošanās centrā otrdien.

Tie jaunieši, kuriem nebūs atrastas viesģimenes Rīgā un tuvākajā apkārtnē, tiks izguldīti skolās. “Neviens uz ielas nepaliks,” norāda centrā.

No 29.decembra tūkstošiem jauniešu būs redzami Rīgas ielās, viņi piepildīs baznīcas, bet vakaros notiks lūgšanas Ķīpsalas izstāžu zālē un “Arēnā Rīga”. Rīti jauniešiem sāksies ar lūgšanām viņu mājvietu tuvākajā baznīcā, pēc tam sekos semināri un diskusijas grupās par dažādiem tematiem. Arī jaunā gada sagaidīšana 31.janvārī plānota vietējās draudzēs – viesģimeņu tuvākajā baznīcā. Šādas tikšanās mērķis ir iepazīt jaunus cilvēkus un kultūras, veicināt savstarpēju izpratni un paļāvību, piedzīvot draudzību, izlīgumu un mieru.

Tezē ir ekumeniska mūku kopiena Francijā, kurā ir aptuveni 100 brāļu no dažādām konfesijām. Ik gadu Tezē ciemu Francijā apmeklē tūkstošiem cilvēku. Kopiena vēlas, lai tās dzīve būtu zīme iespējamam mieram starp sašķeltiem kristiešiem un tautām. Jaunā gada sagaidīšanu kopiena tradicionāli rīko kādā no Eiropas pilsētām jauniešus izmitinot mājās.

Tezē kopienas dibinātājs ir brālis Rožē un tas notika pagājušā gadsimta ’40.gados. Viņš iegādājās māju Tezē ciemā, uzņēma kara bēgļus, bet pēc vairākiem gadiem apvienojās ar domubiedriem, izšķiroties dzivot klosterim līdzīgā kopienā. Pašlaik kopienu vada brālis Aloīzs. Brāļi pelna iztiku ar savu darbu un privātus ziedojumus nepieņem.

Arī Latvijā baznīcas un entuziasti regulāri organizē braucienus uz Tezē. Informācija baznīcu mājas lapās liecina, ka jauniešiem nedēļa Tezē maksā 25 eiro, bet pieaugušajiem 50, kurā ietilpst nakšņošana Tezē un četras ēdienreizes. Nedēļu Tezē var pavadīt diskusijās, kopīgās lūgšanās un dziesmās, kā arī klusumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Rīgā tiešām tik maz kristiešu un baznīcēnu, ka nevar atrisināt šo problēmu?

  2. Lai nakšņo baznīcās. Nav ko vazāties apkārt, ja nezini, vai būs kur palikt pa nakti. Stankevičs, Vanags un pārējie bezatbildīgie āksti ir pelnījuši kārtīgu bliezienu ar vīraka trauku pa pieri.

  3. labāk jau būtu svinējuši savās mājās, blandīšanās pa pasauli nekad pie laba gala nav novedusi.

  4. Skumji, bet nabadzība neļauj uzņemt jauniešus

  5. Laipni lūgti centrālajā stacijā!

  6. Nejūtos nekādā ziņā atbildīga par organizatoru neizdarību. Nav mans pienākums rūpēties pat tādiem ceļotājiem, kuri grib visu gatavavu bez maksas. Baznīcvas to rīko, lai tās domā.

    • Sēdi un klusē, tevi personīgi neviens neko nelūdz un viedokli neprasa,tikai neņaudi ja vajadzēs palīdzību no citiem, un tev pateiks -ka gribi visu uzreiz un bez maksas.Ne viss dzīvē ir mērāms atlīdzībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+