Dabā
Laika ziņas

Tuvākajās dienās karstums nedaudz atslābs. Jaunākā prognoze0

Foto-Shutterstock

Nedēļas otrajā pusē Latvijā būs vairāk mākoņu, daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, karstuma mazināšanos veicinās arī jūras vējš, prognozē sinoptiķi.

Vairāk lietus mākoņu būs valsts austrumu daļā, mazāk – Kurzemē un Rīgā.

Salacgrīvā ir iespējams īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, sestdien un svētdien nokrišņu varbūtību mazinās ziemeļrietumu vējš.

Valstī nav gaidāmas plašas lietusgāzes, intensīvs lietus būs nelielās teritorijās, un tikai lokāli iespējama krusa un vētra, jo negaisa mākoņi nedēļas nogalē būs mazkustīgi.

Gaisa temperatūra nedēļas otrajā pusē vairs nepakāpsies virs +30 grādiem, taču, pieaugot mitrumam, gaiss brīžiem kļūs sutīgāks, it īpaši valsts austrumu daļā.

Krasāk gaisa temperatūra pazemināsies piekrastē, jo ziemeļaustrumu vēju nomainīs ziemeļu un ziemeļrietumu vējš, ar to ienāks spirgtāks gaiss no Baltijas jūras.

Naktis nav gaidāmas vēsākas par +14..+19 grādiem, dažviet veidosies migla.

Prognozes joprojām rāda augstu varbūtību, ka tveice turpināsies arī augustā. Karstākajās dienās gaisa temperatūra var sasniegt +33 grādus.

Saullēktā jau +22 grādi

Trešdien plkst.5 gaisa temperatūra Latvijā bija no +14,5 grādiem Zosēnos līdz +21,6..+21,8 grādiem Rīgā, Mērsragā un Kolkā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Rīts ir sauss un saulains, debesis pārsvarā skaidras. Pūš lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš.

Ūdens temperatūra upēs un ezeros no +17 līdz +25 grādiem. Ventā, Lielupē, Daugavā, Aiviekstē un Salacā ūdens temperatūra nav zemāka par +21 grādu un dažos upju posmos sasniedz +23..+25 grādus.

Ūdens temperatūra atklātas jūras piekrastē Kurzemē tikai +8..+14 grādi, Vidzemes piekrastē tā svārstās ap +15 grādiem. Siltākais ūdens jūrā saglabājas Rīgas līča rietumu piekrastē, tai skaitā Mērsragā un Kolkā ūdens temperatūra pārsniedz +22 grādus.

Maksimālā gaisa temperatūra otrdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +27,6 grādiem Kolkā līdz +32,0 grādiem Pāvilostā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 17.jūlijā bija +38..+39 grādi Spānijā, Grieķijā un Kiprā. Savukārt Norvēģijā, Zviedrijā un Somijā gaiss sakarsa līdz +33 grādiem, turklāt arī aiz polārā loka Lapzemē gaiss sakarsa līdz +32,7 grādiem. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz trešdienu -2 grādi Alpu virsotnēs.

Trešdien spīdēs saule un gaisa temperatūra sasniegs +31 grādu

Trešdien Latvijā būs maz mākoņu un saule gaisu sakarsēs līdz +27..+31 grādam, nedaudz vēsāks laiks iespējams vietām Kurzemes krastā.

Gaidāma sausa diena, vienīgi Austrumlatvijā var izaugt kāds lielāks gubu mākonis ar īslaicīga lietus un pērkona negaisa potenciālu.

Pūtīs mērens ziemeļaustrumu vējš, tas būs mazliet lēnāks nekā otrdien.

Rīgā gaisa temperatūra svārstīsies ap +30 grādiem, gaidāms neliels mākoņu daudzums.

Laikapstākļus ietekmē anticiklons ziemeļos un zema spiediena apgabals dienvidaustrumos no Latvijas. Atmosfēras spiediens 756-759 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka karstums būs ilgstošs, un brīdinājums par gaisa temperatūras paaugstināšanos līdz +31 grādam spēkā arī Rīgā.

LA.lv