Dabā
Laika ziņas

Jaunākā prognoze par lietu tuvākajā laikā. Noderīgi arī sēņotājiem! 16

Foto no arhīva

Sausums, kas turpinās daļā Latvijas teritorijas, tuvākajā laikā saglabāsies, jo nokrišņu joprojām būs maz, prognozē sinoptiķi.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem lielākais sausums valda valsts centrālajā daļā – Zemgalē, Vidzemē un Rīgā. Šajos reģionos spēkā oranžās krāsas brīdinājums par ļoti augstu ugunsbīstamību mežos.

Galvaspilsētas centrā šomēnes bijis tikai nepilns milimetrs nokrišņu, kopš gada sākuma – 230 milimetru jeb 42 procenti no normas.

Lietus daudzums augustā Latvijā bija no 30-32 milimetriem Rīgā un citviet valsts vidienē līdz pat 135 milimetriem Ainažos. Vairāk nekā parasti augustā lija ne tikai Vidzemes ziemeļrietumos, bet arī Latgalē un daļā Kurzemes.

Šā gada sausumu veicinājis ne tikai mazais nokrišņu daudzums, bet arī lielais skaits saulaino un karsto dienu. Septembrī jau sesto mēnesi pēc kārtas gaisa temperatūra saglabājas virs daudzu gadu vidējā rādītāja.

Kalendārā vasara ar vidējo gaisa temperatūru +18,1 grāds bija otrā karstākā novērojumu vēsturē, atpaliekot tikai no 2010.gada.

Laika prognozes vēsta, ka arī septembra vidū nokrišņu būs maz. Dažās dienās nedaudz īslaicīgi līs, vairāk nokrišņu gaidāms Kurzemē un Vidzemes ziemeļrietumu daļā, jo valdošie būs rietumu un dienvidu vēji.

Saistītie raksti

Sagaidāms, ka gaisa temperatūra būs vairs tikai nedaudz virs normas. Šīs nedēļas otrajā pusē, pierimstot vējam un izklīstot mākoņiem, gaisa temperatūra naktīs reizēm noslīdēs līdz +4..+9 grādiem, savukārt dienas gaitā termometra stabiņš pakāpsies līdz +15..+20 grādiem. Līdz ar to valsts lielākajā daļā ar divu nedēļu novēlošanos būs iestājies meteoroloģiskais rudens.

LA.lv